Як перестати вночі думати про роботу стати більш продуктивним вдень

Прокидаєшся посеред ночі з думками про те, що щось забув чи з ідеями нових проектів? Сон призначений для очищення і відпочинку мозку, і якщо таке відбувається, він не виконує своєї задачі. Тому ось 5 лайфхаків, які допоможуть виспатися і бути більш продуктивним вдень.

Звечора зроби список задач на наступний день 

Веди щоденник

Не картай себе за помилки, поспівчувай собі

Займайся спортом 

Медитуй

 

Звечора зроби список задач на наступний день 

Дослідження показують, що якщо перед тим, як вкластись в ліжко, зробити план на завтрашній день, ти швидше заснеш — ефект порівнянний з ефектом від снодійного. Також після цього ти будеш менше прокидатись вночі. Причина в тому, що незавершені протягом дня задачі змушують мозок залишатись у збудженому стані, а їх запис зменшує збудження. 

 

А якщо ти все ж прокинувся вночі і згадав про якесь забуте завдання, запиши його і знову вмощуйся спати. 

Веди щоденник

Це зараз не дуже популярне заняття, а дарма. Якщо не тримати думки та відчуття лише в голові, а записувати їх, це допоможе зменшує стрес та тривожність, бо за допомогою такої простої вправи ми маємо змогу додатково їх обдумати і пережити. При цьому треба обов’язково записувати позитив, який стався протягом дня. 

Не картай себе за помилки, поспівчувай собі

До себе треба проявляти таке ж ставлення, яке ти б проявив до хорошого друга. Якби у нього щось сталось, ти напевно намагався б його заспокоїти, підбадьорити, переконати в тому, що не все так погано і що кожен може помилитись. Дослідження показують, що таке ставлення до самого себе допомагає перебороти проблеми зі сном, які пов’язані зі стресом. 

Займайся спортом 

Один підхід до фізичних вправ помірної активності допомагає краще спати вночі. 30 хвилин спорту на свіжому повітрі покращують якість сну і пришвидшують засинання. Але все ж є люди, яким фізична активність перед сном заважає заснути, тому якщо ти з таких, роби вправи за 1-2 години до того, як підеш спати. 

Медитуй

Медитація — це зосередження на власних почуттях, думках, тілесних відчуттях. Вона допомагає очистити мозок від думок, які можуть переслідувати в той час, коли треба спати. Позитивний вплив медитації на тривожність та стрес також підтверджені науковими даними. Вчені з Нідерландів виявили, що десятихвилинна медитація до роботи та десятихвилинна після протягом двох тижнів заспокоює потік думок, покращує якість та тривалість сну. 

 

Уві сні людина повинна відпочивати, щоб зранку бути активною та стати до роботи. Тож якщо вночі тобі не вдається виспатись, не сподівайся на те, що зможеш довго витримувати напружені робочі будні. Правда, люди різні, і комусь від природи достатньо 4-5 годин сну, але таких людей мало, тому і ймовірність того, що ти серед них, невелика. Краще постаратись оптимізувати свої задачі протягом робочого дня і добре виспатись вночі, ніж постійно погано спати. 

 

 

 

 

 via