Графік дня: як змінювалась ціна на медичні маски в Україні
Від максимум 1,5 грн за маску у січні до 25 грн у березні.
Карта дня: в яких країнах ще досі існує сучасне кріпацтво (тобто мораторій на продаж землі)
В Україні скасували кріпацтво. 103 роки пройшло від часу радянського декрету, який відібрав у селян право вільно господарювати на своїй землі. Але в деяких країнах і досі заборонено продавати своє майно.
Графік дня: Росія платить Україні за транзит більше, ніж реально прокачує газу
Солодка українська відповідь на газовий шантаж Росії: тепер “Нафтогаз” отримує з “Газпрому” гроші за те, чого “Газпром” не робив, а не навпаки.
Графік дня: енергетика — найбільший забруднювач вуглекислим газом
Смертність від брудного повітря в Україні — на рівні Індії та у 7 разів більша, ніж у Фінляндії.
Одна вагома причина, чому українці повинні перестати довіряти свої гроші політикам
Коли ви довіряєте політикам витрачати свої гроші, ризикуєте залишитися і без грошей, і без виконаних обіцянок. Вони або витрачають гроші настільки бездарно, що хочеться плакати від їхньої некомпетентності, або крадуть. Ось наочний приклад з України: державні отримують більше дотацій, а видобуток вугілля падає.
Карта, яка показує, у якій компанії опиниться Україна, якщо оголосить дефолт
Певно ти помітив, що останнім часом різні “лідери думок” намагаються переконати українців, що нашій країні потрібно оголосити дефолт. Мовляв, це покращить економіку, та й взагалі, іноземці нав’язали Україні кредитів, і потрібно показати, хто господар. Багато країн колись так і вчинили. Подивімось на те, як зараз почуває себе їх економіка.
Дев’ять фактів про те, наскільки бідні українці
Ми думаємо, що бідність — це жебраки в метро, які неприємно пахнуть. А в Європі бідність — це якщо у тебе немає мобільного телефону, машини та хоч би раз на рік ти не виїжджаєш на відпочинок поза домом.
18 кольорових та змістовних графіків, які пояснюють, як змінюється енергетика України
Українська енергетика перебуває у скрутному становищі. Ми залежимо від постачання енергоресурсів з Росії, посідаємо одне з останніх місць у світі за енергоефективністю та дуже відстаємо від розвинених країн. Аби вижити, наша енергосистема має змінитися. Щоб інтегруватися з Європою, ми маємо змінитися. Наразі для нас мета трансформації полягає не стільки у розвитку, скільки у виживанні.
14 гостросоціальних графіків і фактів про пригоди курсу гривні
Курс гривні — єдине, що впливає на твоє життя найсильніше. Але в цій темі мало хто добре розбирається. Ніхто зі звичайних людей навіть толком не може сказати, чому гривня обвалилася в 2008 і 2014 роках. Щоб закрити цю прогалину в знаннях, ми написали дуже простий, зрозумілий і лаконічний гід по курсу: копнули в історію гривні, пояснили, чому взагалі змінюється курс, розповіли, чому гривня знову полізла вгору. І навіть розібралися, чому українська влада так міцно зрослася з олігархами (причина в тому числі в "правильному" курсі гривні).
8 фактів про економіку Великобританії після виходу з ЄС
Цілі 4 роки Великобританія намагалася вийти з ЄС. Саме у цей період економіка країни сильно просіла. Політична невизначеність значно понизила бізнес-активність усередині країни. Але коли питання з виходом остаточно вирішено, у Великобританії, здається, починається відновлення економіки.