Графік дня: Росія платить Україні за транзит більше, ніж реально прокачує газу

Солодка українська відповідь на газовий шантаж Росії: тепер “Нафтогаз” отримує з “Газпрому” гроші за те, чого “Газпром” не робив, а не навпаки.

Колись "Нафтогаз" платив "Газпрому" за газ, якого не споживав

У газовому договорі Путіна-Тимошенко була записана умова "бери або плати". Це означає, що якщо Україна спожила менше газу, ніж домовлено, то все одна повинна була платити за той обсяг газу, який записаний у контракті (тобто більше, ніж фактично спожила) 

 

А тепер "Газпром" змушений платити за газ, якого не прокачував

У новому договорі на транзит записана умова "качай або плати". Вона схожа на "бери або плати", але вигідна для України — "Газпром" повинен платити за весь домовлений обсяг транзиту, навіть якщо фактично поставив до ЄС менше газу. За січень 2020 російська компанія заплатила вдвічі більше, ніж могла б, якби платила лише за прокачаний газ. 

 

 

Хочеш отримати більше цікавої та професійної інформації про те, в якому стані українська енергетика? Останній огляд галузі в інфографіці вже готовий! З ним складна індустрія стає простою та зрозумілою. Натисни та банер нижче, щоб його переглянути.

Автор дослідження - контент-маркетингова агенція Top Lead. Партнери - CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang - Ukraine і Baker Tilly. Медійний партнер - Business Views.