Графік дня: енергетика — найбільший забруднювач вуглекислим газом

Смертність від брудного повітря в Україні — на рівні Індії та у 7 разів більша, ніж у Фінляндії.

Вуглекислий газ життєво необхідний рослинам для фотосинтезу, але коли його стає надто багато, це призводить до поганих наслідків. Зокрема, в Україні. 

Енергетика найбільше забруднює повітря CO₂

Найбільше викидів дає виробництво електроенергії, тепла, бензину. Трохи менше — індустрії, які використовують ці джерела енергії для виробництва, транспорту, опалення.

 

Смертність від забруднення повітря в Україні — на рівні Індії


Джерело: Довідник "Енергетика України"

Брудне повітря призводить до інсультів та навіть передчасних пологів

 

 

План — зменшити викиди у два рази до 2050 року

 

Повністю перейти на зелені джерела енергії складно і не дуже практично, але зменшувати викиди вуглецю в атмосферу потрібно. Стратегія розвитку української енергетики передбачає, що до 2050 року 70% електроенергії буде вироблятись з "зелених" джерел, вугільні ТЕС взагалі будуть закриті, значно зросте частка екологічно чистого транспорту та будуть розвиватись розумні електромережі — сучасні системи, які будуть більш технологічними та ефективними у порівнянні з нинішніми. 

 

Хочеш отримати більше цікавої та професійної інформації про те, в якому стані українська енергетика? Останній огляд галузі в інфографіці вже готовий! З ним складна індустрія стає простою та зрозумілою. Натисни та банер нижче, щоб його переглянути.

Автор дослідження - контент-маркетингова агенція Top Lead. Партнери - CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang - Ukraine і Baker Tilly. Медійний партнер - Business Views.