4 надійних способи інвестувати гроші, якщо раніше цим ніколи не займався

Пояснюємо, як перетворити навіть невеликі заощадження на джерело доходу, яке буде приносити гроші без твоєї участі.

Звичка зберігати гроші вдома "у банці" чи "під матрацом", яка залишилась ще з 90-х, шкідлива, бо гроші, які не знаходяться в обороті, знецінюються, втрачають свою вартість. Капітал потрібно примножувати. Найбільш поширені інвестиції — в житло, але насправді це не єдиний варіант. 

Пропонуємо тобі добірку варіантів капіталовкладень від експертів галузі: економіста, керівника активами, партнера Capital Times Еріка Наймана, провідного партнера Blackshield Capital Максима Корецького та провідного партнера Focus Estate Fund Андрія Козіна.

1. Інвестиції в житло, яке потім здають в оренду, приносить 10-12% річних

Ринок нерухомості в Україні не в найкращому стані через значну пропозицію та низький попит. Але фахівці переконують, що зараз саме час для придбання економ-житла з метою його здачі в оренду. Купувати радять в національній валюті, у забудовників, які давно працюють у твоєму регіоні, краще вже на етапі готового будинку і в безвідсоткову розстрочку. Доведеться ще оплатити витрати на ремонт, але орендної плати достатньо буде для щомісячного розрахунку по кредиту. Вже за 5-6 років ти будеш повноправним власником цього житла. 

2. ОВДП державні цінні папери, які гарантують прибуток у 9% річних

Купівлю Облігацій внутрішньої державної позики називають одним з основних способів стати інвестором, навіть при наявних 10 тисячах доларів. Придбати державні цінні папери можна у валюті під 6% річних, а вже у січні обміняти їх на гривневі.

Наступним етапом може бути відкриття рахунку на економічній онлайн-платформі Interactive Brokers та підключення до українського автоматичного порадника з управління цінними паперами HUGS. Відкриття рахунку триватиме близько 30 хвилин, але український банк у тебе ще обов"язково поцікавиться джерелом походження цих коштів.

Така інвестиція має високий ступінь надійності, бо брокер та активи знаходиться в Америці та не залежать від потрясінь в Україні. Історична дохідність таких вкладень складала 9% річних, і на наступні 10 років прогнозують її збереження.

3. Вкладення в аграрний бізнес довготривалі та ризиковані, але перспективні

Аграрний сектор в Україні вважають привабливим для інвестування і в країні, і за її межами. До того ж АПК все ще залишається нашим рушієм економічного розвитку, а провідні позиції сировини на зовнішніх ринках змушують задуматись про інвестування саме в цю галузь. Прибутковими можуть стати вкладення як у 100 тисяч доларів, так і близько 1 млн, а окупність інвестиції можлива за 3-6 років. Особливо перспективним в останні роки називають вирощування ягід через зростаючий попит на них за кордоном.

Але потрібно розуміти, що ця інвестиція має підвищені ризики. Тому краще спочатку стати співінвестором чужого агробізнесу і вже згодом вкладати у власний.

4. Інвестувати в акції можна навіть якщо у тебе небагато грошей 

Фахівці запевняють, що перша інвестиція обов"язково має бути захищена від великого ризику, аби не демотивувати на майбутнє. Інвестування в акції належить саме до таких. Краще інвестувати не всю суму своїх заощаджень, а лише 25%. Решту грошей витратити на ОВДП.

Спочатку слід визначити, на який термін ти готовий інвестувати. В акції в США та Україні вкладають на термін 5-10 років, і чим довший цей період, тим надійніша інвестиція. Рахунок радять відкривати так само в Interactive Brokers. Вкладати в акції краще в гривні, аби вберегтися від коливань на валютному ринку. Для тих, хто хоче інвестувати в доларах, радять вибирати банки з високою ставкою, на зразок "Альфа-Банку", "Ощадбанку", "Правекс-Банку".

Важливо зберегти цей ресурс, і якщо прибуток за акціями буде мінімальним, на рівні 2-5%, це зароблені, а не втрачені гроші. 



Перш за все важливо розуміти різницю між заощадженням та інвестиціями. У першому випадку ми накопичуємо для використання у майбутньому, а в другому ми купуємо активи задля збільшення власного прибутку. Тому важливо, аби інвестиції відбувались на власні, вільні, а не позичені кошти, мати при цьому постійний дохід та план інвестування, а також вкладати гроші обдумано. 

Інвестиції — це не лише правильний розрахунок, а й психологічна готовність до всіх ризиків, самодисципліна та вміння формувати різноманітний портфель капіталовкладень.

via