Як не соромитись говорити про зарплату на співбесіді та просити реалістичну суму у майбутнього роботодавця

Інструкція для шукачів роботи, яка додасть впевненості у розмові про майбутню зарплату.

1. Дізнайтеся, скільки платять інші компанії за таку саму роботу

Пам"ятайте: ви на ринку праці. На ринку можна спробувати встановити ціни від балди, але хто тоді придбає товар?

Звичайно, досвід роботи або ваші унікальні навички важливі. І вони коштують свою ціну. Але є певна ціна, яку роботодавці готові платити, і вона не завжди відповідатиме вашим побажанням. Щоб бути в курсі ринкової ситуації, перед співбесідою варто вивчити схожі вакансії на Work.ua, Rabota.ua чи навіть на LinkedIn і дізнатись, скільки пропонують за подібну роботу. Ще буде непогано обговорити це питання з людьми, які займають аналогічні посади.

Також враховуйте розмір компанії, її географічне розташування та фінансовий стан, якщо є законна можливість отримати такі дані. І формуйте свої побажання щодо зарплати з урахуванням цих умов. Або взагалі відмовтесь від ідеї подати резюме до компанії, яка точно не здатна зробити вам гідну пропозицію.  

2. Подумайте, що може вплинути на рішення рекрутера

Наступний етап — з'ясувати якомога більше про саму компанію та ті аспекти, що впливають на прийняття рішення про наймання співробітника.

Вивчіть профіль компанії на сайті пошуку роботи: як довго висить вакансія, якщо є інформація — скільки кандидатів подали свої резюме. Зазвичай, чим довше шукають людину на конкретну посаду, тим на більші поступки готові йти керівники. Проте, використовуйте отримані знання з розумом та обережно.

3. Встановіть для себе зарплатний діапазон

Прорахуйте дві суми: перша повинна бути трохи вище мінімальної зарплати, на яку ви згодні, а друга — найбільшим окладом, який, на вашу думку, після всіх досліджень, компанія погодиться заплатити.

Наприклад, якщо найнижчий оклад, який вас влаштує, становить 12 000 гривень, то починайте з 15 000. Якщо, як вам здається, найвищою зарплатою, яку фірма зможе запропонувати, буде 25 000 гривень, встановіть її другим лімітом.

Діапазон між цими двома числами — ваша відповідь на питання про вимоги до оплати. Якщо вам запропонують варіант, що знаходиться десь посередині — це буде відмінним початком співпраці.

В Україні тисячі людей щодня проходять співбесіди та відповідають на питання про зарплату. А у світі — мільйони. Як мінімум половина з них нервуються, коли мова заходить про гроші. І, повірте, рекрутери та менеджери, з якими ви будете проходити співбесіду, це чудово розуміють. Просто зробіть невеликий експеримент і під час співбесіди уявіть, що ви обговорюєте не зарплату, а щось приємне. Або що перед вами не рекрутер, а величезний банан. Стане легше :)

via