У яких районах Києва найкраща і найгірша шкільна освіта

Карти, які показують, де знаходяться кращі школи Києва з предметів, які здають на ЗНО. Результати показують, в якому районі краще жити. І підказують про те, якими мають бути пріоритети уряду в реформах.

Аналітики ЛУН дослідили результати ЗНО за 2017-2020 роки, які доступні на сайті центру тестування, і зробили карти з результатами по кожному району Києва. Згідно з умовами минулого року, обов'язково потрібно здавати українську мову, математику, історію України або іноземну мова і ще один предмет на вибір. На тесті можна набрати від 100 до 200 балів.

 

Карти показують результати не по адміністративним районам Києва, яких 10, а по житловим масивам.

Історію України всюди викладають погано

Складно одним реченням відповісти на питання про те, чому Україна залишається однією з найбідніших країн. Це комплексне питання. Але одна з неочевидних відповідей в тому, що ми погано знаємо історію. В історії є відповіді на багато питань: якими мають бути реформи, до чого призводить популізм, якою має бути зовнішня політика. 

 

Заведено вважати, що в столиці найкраща освіта. І попри це, майже по всьому Києву результати тестування з історії України нижче середнього. Тільки учні центру міста, та й то не всього, а також ПОХ (Позняків, Осокорків, Харківського) змогли виконати половину роботи. Бали учнів з інших районів показують, що їм було не під силу правильно відповісти навіть на половину питань.

 

Результаты ЗНО история Украины

Результати з математики трохи кращі

 Хоча вони теж не вражають, виднощо математику викладають погано. А вона потрібна не тільки тим, хто в майбутньому хоче стати аналітиком. Математика - це предмет, який допомагає розвивати логічне мислення і тренує посидючість.

 

Результаты ЗНО математика

 

Англійська мова - могло бути і краще

Хоч в цілому результати тестування з англійської мови виглядають набагато краще, ніж за попередніми предметами, але ми б все одно не назвали їх хорошими. Так, цих знань вистачить, щоб не заблукати в чужому місті після того, як відновляться туристичні поїздки. Але зараз англійська мова необхідна майже в будь-якій професії - навіть якщо англійською не потрібно вести переговори, то читати, дивитися і слухати матеріали для зростання професійних навичок швидше за все доведеться.

 

Результаты ЗНО английский язык

Найвищі середні бали - з української мови

Хоча результати Жулян, Совок, Пирогова, Корчуватого і Конча-Заспи відверто дивують - за 11 років можна було б на високому рівні вивчити будь-яку мову незалежно від того, якою ти говориш вдома.

 

Результаты ЗНО украинский язык

 

Найгірші райони Києва з точки зору освіти

Тут всі предмети учні здали на низькі бали (менше 145): Пирогове, Корчувате, Конча-Заспа.

Кращі райони Києва

Немає жодного району, всі учні якого здали чотири предмети на 166 балів і вище. Більш того, жодному району не вдалося показати такі результати навіть з трьох предметів. На тлі низького рівня в цілому непогано виглядають райони, учні яких здали хоча б два предмети на 166 балів і вище. Це Голосієво, Мишоловка (математика, українська), Паньківщина, Нова будова (англійська, українська).

Результати по конкретній школі

Переглянути результати по конкретній школі і предмети можна на мапі.

 

лучшие школы КиеваУкраїнці проводять в школі 11 років. Щоб вивчити на хорошому рівні іноземну мову, досить пари років напруженого навчання. За час навчання в школі можна було б досконало опанувати будь-яку мову, стати відмінним математиком і змогти навчити історії України жителів іншого боку земної кулі.

 

Реформа освіти — одна з найважливіших, але про неї рідко говорять. Не можна побудувати країну заможних людей, якщо ці люди неосвічені. У такій країні не вийде провести реформи, тому що її громадянам реформи не потрібні -  вони не розуміють, в якій складній ситуації вони насправді опинились. Що ми і бачимо на прикладі України.