13 книг про бізнес, технології, зміни клімату та пандемію — свіжі поради всесвітньо відомої консалтингової компанії

Консалтингова фірма Boston Consulting Group опублікувала список важливих для бізнесмена та просто освіченої людини книг в 2021 році.

Технології 

Competing in the Age of AI: Strategy and Leadership When Algorithms and Networks Run the World

Автори стверджують, що штучний інтелект змінює процеси і замінює деяку діяльність людини — що майже очевидно, — але це також змінює роботу всієї компанії. Як бути конкурентними у час розвитку даних та штучного інтелекту? Розповідь проілюстрована цікавими історіями. 

 

Купити на "Амазоні"

 

 

"Інноватори. Як група хакерів, геніїв та ґіків здійснила цифрову революцію"

Мало хто знає, що теорію сучасного цифрового світу сформулювала жінка ще в середині ХІХ століття; і не будь-хто, а донька самого Байрона — леді Лавлейс. За півтора століття цифрову еру наближали багато людей, проте більшість так і залишилася в тіні. Це книжка про різні етапи цифрової революції, про ґіків, хакерів і мрійників, які кардинально змінили світ і підхід до бізнесу. Вона про диваків, яким нині людство завдячує електронним комфортом: Алана Тюрінга, Біла Ґейтса, Стіва Возняка, Стіва Джобса, Ларі Пейджа та інших. З неї ви дізнаєтеся про глибокі інновації і роль творчої співпраці в історії людства.

 

Айзексон через біографії найбільших інноваторів докладно описує історію цифрової революції. Зокрема показує, чому раніше програмування вважали чорновою роботою і віддавали жінкам, якими хитрощами комп’ютерники отримували фінансування для проектів, чому саме Кремнієва долина стала епіцентром інновацій, як відеоігри змінили комп'ютери та якою буде наступна фаза цієї революції.

 

Купити на "Якабу"

 

 

The Code Breaker: Jennifer Doudna, Gene Editing, and the Future of the Human Race

Ця захоплива та своєчасна біографія про Дженіфер Дудни, яка разом з Еммануелем Шерпантьє отримала Нобелівську  премію за дослідження з редагування генів. Книга про наукові та етичні виклики нашого часу, про те, як вдається досягати таких величезних наукових проривів.  

 

Купити на "Амазоні"

 

 

The Technology Trap: Capital, Labor, and Power in the Age of Automation

Книга містить велику кількість прикладів технічного прогресу від Середньовіччя до промислової революції, і всі вони показують уроки для людей нашого часу про те, як управляти цими змінами. 

 

Купити на "Амазоні"

 

Про організації та їх культуру

Accelerate: The Science of Lean Software and DevOps: Building and Scaling High Performing Technology Organizations

Глибоко занурившись у те, як хороший менеджмент технологій безпосередньо впливає на загальну роботу компанії. З часом кожній компанії потрібно перетворитися на технологічну компанію, і кожен керівник повинен пам’ятати, як керувати якістю та швидкістю доставки програмного забезпечення. Ця книга прагматично і добре задокументовано показує найважливіше. 

 

Купити на "Амазоні"

 

 

Сильнейшие. Бизнес по правилам Netflix

Netflix — одна з головних розважальних компаній, постачальник і виробник фільмів і серіалів. Колишній директор з персоналу Netflix Патті МакКорд ділиться безцінним досвідом створення команди мрії, націленої на спільну справу. Книга про те, як скористатися уроками Netflix і застосувати розроблені принципи і практики в управлінні компанією. 

 

Потужні практичні інструменти від Netflix. За їх допомогою можна побудувати високоефективну команду, якій не буде рівних на ринку. МакКорд прописала принципи радикальної чесності на роботі, які допоможуть відсіяти неефективних співробітників і мотивувати кращих. 

 

Ви навчитеся: 

• знаходити талановитих співробітників; 

• залучати цікавою роботою, а не бонусами і обіцянками; 

• звільняти без жалю тих, хто не підходить компанії; 

• створите культуру продуктивності, що призводить до високого прибутку.

 

 Купити на "Якабу"

 

 

The Imagination Machine: How to Spark New Ideas and Create Your Company’s Future

 "Many great businesses were founded on an act of imagination, bringing some new possibility to the world. But business now needs imagination more than ever—to reinvent itself at a time when competitive advantage decays faster than ever, to respond to the imminent substitution of many routine managerial tasks by AI, and to address complex societal challenges. The Imagination Machine explores what this mysterious capacity is, how it works, and how it can be systematically harnessed by organizations seeking to rejuvenate themselves. It lays out an agenda for embracing technology while rehumanizing businesses by leveraging this unique human capability."

 

"Багато великих компаній були засновані завдяки буянню уяви їх засновників.  А тепер бізнес як ніколи потребує доброї уяви тих, хто ним керує — щоб заново винайти себе в той час, коли конкурентні перевагі знижуються швидше, ніж будь-коли, щоб реагувати на неминучу заміну рутини на штучний інтелект, вирішувати складні суспільні виклики. Книга досліджує, що таке ця загадкова здатність кявляти, як вона працює і як її можна систематично використовувати компаніям, які хочуть стати кращими.  

 

Купити на сайті авторів

 Exponential Organizations: Why new organizations are ten times better, faster, and cheaper than yours (and what to do about it)

У цій книзі описується, як компанії 21-го століття можуть бути в десять разів кращими, швидшими та дешевшими, відходячи від складних установок та ієрархії.  

 

Купити на "Амазоні"

 

 

Про клімат 

Білл Ґейтс, "Як відвернути кліматичну катастрофу. Де ми зараз і що нам робити далі"

У 2020 році величезні ресурси — людські та фінансові — були залучені для боротьби із пандемією COVID-19 та задля збереження людських життів. Утім за прогнозами засновника Microsoft, філантропа та мільярдера Білла Ґейтса, у наступні роки економічний збиток, нанесений зміною клімату, буде ще серйознішим. А нищівні повені, шторми, пожежі й посухи можуть завдати непоправної шкоди людству.

 

Ґейтс уже понад 10 років займається дослідженням питань зміни клімату, і ця книжка — результат його здобутків. Об’їздивши майже увесь світ та поспілкувавшись з експертами у галузі фізики, хімії, біології, техніки, політології та фінансів, він сформував свій план уникнення глобальної екологічної катастрофи. Кінцева мета цього плану — зменшення викидів вуглекислого газу в атмосферу до нуля. Це неймовірна мета, яка, на думку Ґейтса, є єдиноможливим шляхом до порятунку нашої планети.

 

Ми всі знаємо, що промисловість шкідлива, але більшість із нас навіть не уявляє наскільки! У книжці Ґейтс розказує, як шкодить довкіллю виробництво м’яса, збір урожаю, використання синтетичних добрив, а також виробництво буквально всього, чим ми користуємося щодня — від одягу і харчових продуктів до техніки та гаджетів. А ще Ґейтс дасть відповідь на запитання, чи врятують нас від екологічної катастрофи новітні технології, електроавтомобілі та висаджені дерева?

 

Купити на "Лабораторії"

 

 

What We Know About Climate Change

"Написане відомим вченим, який вивчає атмосферу, це наукова, але доступна для розуміння книга про зміну клімату. Автор трохи більше ніж на 100 сторінках пояснює те, що  наука знає, а чого не знає про зміну клімату і які рішення цієї проблеми є. 

 

Купити на "Амазоні"

 

 

Про пандемію

The Premonition: A Pandemic Story

Це розповідь про перші місяці пандемії COVID-19 у США. Вона розповідає історії невідомих героїв раннього реагування на епідемію та трагічні помилки того часу. 

 

Купити на "Амазоні"

 

 

І ще 3 книжки

Story Genius: How to Use Brain Science to Go Beyond Outlining and Write a Riveting Novel 

Авторка на основі наукових даних про наш мозок досліджує, як створити переконливу розповідь. Ця книга — унікальний посібник з написання історій, які продають ідеї, стратегії, рішення та зацікавлюють аудиторію.  

 

Купити на "Амазоні".

 

 

 

The Tyranny of Merit: What’s Become of the Common Good?

Мета сучасних ідей про різномаітність, рівність та інклюзивність — переконатись, що кожна людина має однакові можливості незалежно від того, якою вона є. З цього часто випливає переконання про те, що в чемних змаганнях завжди будуть чесні результати. і кожен може досягти успіху,  виходячи зі своїх індивідуальних переваг.   Автор доводить, що на практиці наші вроджені таланти, виховання, достаток та інші чинники означають, що не всі мають рівні шанси на перемогу.  Більше того, ця риторика призвела до нахабства серед переможців та приниження серед тих, хто програв.

 

Купити на "Амазоні"

 

 

"Просвітництво сьогодні. Аргументи на користь розуму, науки та прогресу"

У своїй книжці доктор когнітивістики доступно пояснює, чому такі ідеали Просвітництва, як розум, наука та гуманізм, заклали підвалини сучасного процвітання, а здатність співпереживати й мислити раціонально допомогла нам еволюціонувати і стати людиною розумною. Тож коли хтось укотре скаже, що світ котиться в прірву, а прогрес давно почав працювати не на користь людства, — попросіть його навести кілька аргументів.

 

Купити на "Нашому Форматі"

 via