Заради якої роботи можна кинути університет — думка Білла Гейтса

Засновник Microsoft Білл Гейтс припустив, де б йому було цікаво працювати, якби його кар’єра була зараз на самому старті. Ці індустрії, на його думку, зараз так само перспективні, як і комп'ютерна індустрія у часи, коли він був студентом.

Ім"я Білла Гейтса нерозривно пов"язане з Гарвардом та Microsoft. Обидва — вже давно визнані бренди. Проте він створив всесвітньо відому компанію не завдяки тому, що блискуче закінчив виш, а, радше, навпаки. У 1975 році Гейтс покинув навчання у престижному університеті Ліги плюща і заснував багатонаціональну корпорацію комп"ютерних технологій.

За словами бізнесмена, йому пощастило, що його захоплення комп"ютерами трапилось тоді, коли ці технології лише починали змінювати світ. Засновник Microsoft визнає, що якби він покинув університет сьогодні, то його шанси опинитись у комп"ютерній індустрії та в розробці операційного програмного забезпечення були б мізерні. То заради чого ж, на думку Гейтса, варто покинути навчання зараз?

Штучний інтелект

У ЗМІ все частіше з"являється інформація про чергові успіхи штучного інтелекту: роботи навчилися знаходити браконьєрів за секунди, генерувати фейкові відео та творити сюрреалістичні картини. Білл Гейтс переконує, у майбутньому за допомогою штучного інтелекту продуктивність виробництва збільшиться вдвічі.

За даними Bloomberg, розробники штучного інтелекту за рік можуть заробити близько 1 млн доларів. Зокрема, такі суми готові платити фахівцям у компаніях Google. Зарплата при цьому відповідає високим вимогам: розробники штучного інтелекту мають відмінно орієнтуватись у статистиці, аналізі даних, програмуванні та вищій математиці.

Топ-10 найбільш високооплачуваних професій у галузі штучного інтелекту в США у минулому році виглядає таким чином:

зарплати в галузі штучного інтелекту у США

Згідно з дослідженням голови незалежної лабораторії машинного навчання Element Al Жана Франсуа-Ганьє, в Україні фахівці з розвитку штучного інтелекту вкрай потрібні, проте добре підготовлених спеціалістів недостатньо.

Університетські програми застарілі, але у мережі достатньо онлайн-курсів від провідних вишів світу.

CS 188 | Introduction to Artificial Intelligevce (Berkeley)

Deep Learning course: lecture slides and lab notebooks (Université Paris Saclay)

MIT Deep Learning

Stanford`s CS 229 Machine Learning

Енергетичний сектор

Гейтс зауважив, що попит на надійну, дешеву та чисту енергію зростає. За даними аналітиків видання Bloomberg, у відновлювану енергетику у 2018 році інвестували понад 332 млрд доларів. 

інвестиції у відновлювану енергетику у світі

Крім того, аналітичне агентство розглянуло країни, де інвестували понад 2 млрд доларів у зелені проєкти, розумні міста, розвиток електротранспорту та системи збереження електроенергії. Серед таких країн опинилась і Україна, де на зелені проєкти за минулий рік витрачено майже 2,5 млрд доларів.

Біотехнології

Біотехнології вважають новим сегментом економіки, проте динаміка його зростання приблизно 10-12% на рік. За прогнозами дослідницької компанії Grand View Researcher, світовий ринок біотехнологій у наступні 6 років зросте у 2 рази та складатиме більше ніж 700 млрд доларів у 2025 році.

Компанії біотехнологічної галузі демонструють високу дохідність, а бізнеси, які пов"язані з інноваціями та виробництвом у цій сфері, здатні за короткий період збільшити прибутки акціонерів в рази.

Фонд Білла Гейтса кілька останніх років підтримує розвиток генної інженерії в сільському господарстві. Технологія CRISPR одна з тих, що має допомогти людству подолати ряд проблем, як, наприклад, бідність, дозволяючи фермерам з країн, що розвиваються, вирощувати сільськогосподарські культури більш продуктивно.

Один з перших проєктів, які фінансував Гейтс, полягав у тому, що вчені з Оксфорду розробляли поліпшені сорти рису. За допомогою методу редагування генів та інших інструментів, вчені Оксфорду змогли перемістити клітинні структури в листі рослини так, що зрештою посіви давали більший врожай і потребували менше води.

Ритм сучасного життя настільки прискорився, що обрана спеціальність вже за кілька років може втратити свою актуальність і перспективність. Білл Гейтс перерахував лише кілька індустрій, заради яких можна переглянути своє рішення та кинути виш, щоб отримати більш цікаву професію. Але насправді їх набагато більше.

via