Як все встигати на роботі: шаблон ефективного робочого календаря

Часу завжди не вистачає? Метушишся у паніці, бо не знаєш, як правильно організувати робочий день? Ось кілька дієвих варіантів шаблонів, які просто потрібно забити у власний календар, щоб ефективно організувати власний час.

Чим менше часу, тим ефективніше його доводиться використовувати. Людина схильна відволікатись від завдань, відкладати справи або забувати їх виконати взагалі. Тому багатьом потрібно чітко структурувати свій день.

Письменник, автор книги "Зробіть час: як сфокусуватись на тому, що має значення щодня" Джон Жерацький запропонував кілька власних шаблонів робочого дня.

Елементи продуктивного дня

За словами Джона, він багато експериментував зі своїм розпорядком і зрозумів, що кожен його день має складатись з:

  • часу для роботи зранку;

  • харчування та перерви, щоб не втрачати енергійність;

  • перевірки пошти, зустрічей або інших справ в обід;

  • вправ чи інших навантажень;

  • вечорів спілкування з близькою людиною чи друзями.

Ці елементи з’являються у його календарі практично щодня.

Створи шаблон календаря, як у Джона

Письменник пропонує кожен свій день впорядкувати завдяки шаблону календаря, який містить усі потрібні елементи. Цей шаблон не контролюватиме та не обмежуватиме, а буде підтримувати правильну структуру дня.

Джон Жерацький розписав свій ідеальний день, починаючи з часу свого пробудження і до сну. В деяких випадках дві різні дії вписав в один час, щоб мати вибір.

Ось як це виглядає:

Два методи використання шаблона календаря

Метод 1: День з накладками

У календарі Google можна створити календар під назвою "Шаблон". Зроби його кольором, відмінним від кольору твого основного календаря, та сплануй там свій ідеальний розпорядок. Щодня вмикай і вимикай шаблон, щоб розуміти, які справи на який час поставити.

Метод 2: Повний бонсай

Цей метод називається "повний бонсай", бо якщо його використовувати, то доведеться "підрізати" ідеальний день, так само, як люди, які вирощують карликові дерева, періодично їх підрізають (це мистецтво і називається бонсай). Необхідно створити шаблон прямо у твоєму реальному календарі та вирішувати, якими елементами ідеального робочого дня ти пожертвуєш. Хочеш призначити зустріч — чим пожертвувати? Сходити до зали — що викинути з ідеального дня?

Спробуй обидва методі та визнач, що для тебе працює найкраще.

Важливо: це не єдині можливі варіанти організації робочого часу. Якщо тобі підходить якийсь інший спосіб або ти не любиш гугл-календар, можеш спробувати по-іншому. Скажімо, наш редактор деякий час використовував Trello, потім перейшов на Sunsama, а потім повернувся до Trello, доповнивши його додатком Planyway, який додає щось на зразок гугл-календаря прямо у Trello. Але між цими спробами організувати робочий день були десятки папірців, які постійно губились і на яких нічого не було зрозуміло.

Словом, інструменти, які допоможуть організувати робочий час, потрібно обирати самостійно і деякий час тестувати. Але без них точно буде невелика дупа (або й велика). 

via