Нова нормальність: як ти будеш жити після коронавіруса — 18 вражаючих графіків з нового дослідження

Закладаємось, ти вже думав про літню відпустку та похід з друзями в паб — коли карантин остаточно закінчиться (хоча йти в паб можна вже зараз). А от про що ти, можливо, менше думав, так це про те, що ці абсолютно звичні активності будуть виглядати трохи по-іншому (або навіть сильно по-іншому). Ми звикли орієнтуватись на свій минулий досвід, хоча епідемія змінює не лише ставлення до медиків, а й багато різних сфер життя. Часом дуже неочікувано.
Ми підготували дослідження про те, яким буде буденне життя після епідемії. Частина цих прогнозів вже почала справджуватись, частина справдиться трохи пізніше.
Наприклад, ти знав, що вже є штучний інтелект, який слідкує за людьми в офісі та повідомляє начальству, коли співробітники порушують соціальну дистанцію?

В паби ходити буде можна, але збиратись там великою компанією — ні

 ресторани після карантину

 

А от для літнього підробітку влаштуватись в ресторан буде простіше, тому що частина офіціантів та кухарів, які зараз не працюють, не захочуть швидко повертатись до роботи через страх захворіти.

Карантин серйозно вдарив по психічному здоров’ю

Страх коронавіруса буде переслідувати багатьох. А слідом за ним — страх відкритого простору та депресія.

 

депресії через карантин

 

скільки людей бояться епідемій

Відпочити закордоном реальніше ближче до кінця року 

Деякі авіакомпанії вже оголошують про старт перельотів з літа, але давай відверто — це маркетинг. Відновлення польотів залежить не від них, а від урядів, які приймають рішення про відкриття кордонів. А уряди дивляться на те, як поширюється вірус (хоча деякі — на реакцію громадян). За прогнозами, до кінця 2020 світ не вийде на тогорічний рівень перельотів. 

 

коли можна буде літати

Чому ж це обіцянки авіакомпаній — це маркетинг? Бо їм потрібно підтримувати увагу до себе, а також прямо зараз потрібні гроші, бо вони залишились без них майже повністю. От вони й заохочують: купуй, ми скоро полетимо… А коли виявиться, що дозволу на придбаний тобою переліт влада не дає, з тобою просто розплатяться бонусами, милями чи сертифікатами. Зараз не час судомно хапати вигідні квитки по 10 євро, краще трохи почекати, коли ситуація стане більш зрозумілою (хоча, звичайно, ти можеш без проблем витратити 10 євро, а житло забронювати, коли точно стане відомо, що політ відбудеться). 

 коли відновлять перельоти після карантину

Можливо, щоб перетнути кордон, тобі потрібно буде довести, що ти здоровий 

Зараз у деяких країнах та на рівні ВООЗ обговорюють ідею "паспорту здоров’я" — документа, який буде підтверджувати, що ти або ще не захворів, або вже перехворів.

 

паспорт здоров'я

 

До речі, з цією ідеєю виникає цікава дилема: чи не стать носії "паспорту здоров’я" людьми вищого сорту? 

Замість реальної поїздки можна буде здійснити віртуальну 

Пристрої для віртуальної реальності у нас поки не дуже поширені, але закриття на карантин драйвить цю індустрію, і з точки зору технологій, і з точки зору їх застосування. 

 

віртуальна реальність

 

Наприклад, є такий цікавий результат: у китайського оператора нерухомості продажі зросли у 2 рази після того, як він перевів перегляд квартир у віртуальний світ. Звичайно, з послабленням обмежень цікавість до VR трохи спаде, бо можна буде пересуватись офлайн, але ж якась частина людей вже спробувала віртуальну реальність — і їм сподобалось. 

 

віртуальний туризм

 

Твої батьки спробували купити щось через інтернет і їм зайшло? 

Готівки точно стане менше. За опитуваннями європейців, 13% на карантині вперше спробували заплатити за щось онлайн. 13% від майже 500 мільйонів — дуже багато. 

 

скільки людей користуються готівкою

Поверхні загального користування будуть покривати міддю

Уяви: абсолютна більшість українців стала уважніше ставитись до чистоти рук. 

 

як часто люди миють руки

 

А редактор BusinessViews під час карантину ще й вперше за пів року розібрав завали на домашньому робочому столі, бо довелось не тільки за ним витріщатись в ноут, а ще й постійно працювати :) 

 

А щоб коронавірус швидше гинув, дверні ручки, кнопки дзвінків, поручні будуть або спеціально чимось обробляти, або покривати матеріалами, на яких він не виживає. 

 

як довго живе коронавірус

В офісі доведеться дотримуватись дистанції 

Не показуй цю статтю начальнику :) 

 

штучний інтелект слідкує за людьми

Хоча багато людей будуть самостійно дотримуватись дистанції 

 

соціальна дистанція

 

Але в офісти будеш навідуватись дуже рідко — бо зміниться роль офісів

 

майбутнє офісів

 

Керівництво однієї з компаній-друзів BusinessViews розглядало такий варіант. Малоймовірно, що така ідея спала на думку лише одній компанії. Величезна кількість людей спробувала віддалену роботу, начальство побачило, що так можна працювати й далі — то навіщо витрачатись на великі офіси? 

А робочий день буде тривати довше 

 

робочий день на карантині

 

Але потрібно навчитись розпоряджатись фінансами: грошей буде мало ще довго 

Епідемія незабаром закінчиться. Навіть якщо прогнози про другу хвилю справдяться, у нас буде кілька місяців, протягом яких ми зможемо пожити без новин про кількість хворих та заборон. Але економічна криза тільки розпочалась. Статистика безжальна: майже в половини українців немає заначки. А оскільки криза триватиме, її не буде ще пару років.    

 економіка України на карантині

 

Давай про позитив: епідемія — це шанс для України отримати інвестиції 

 

сировинна економіка України

 

Звичайно, зараз, коли бізнес пригальмував, на них очікувати не слід. Але трохи згодом — чому б ні? Оскільки це ще й криза міжнародних ланцюгів постачання товарів та сировини, багато бізнесів захочуть перенести виробництво ближче до покупців. А Україна — якраз на кордоні з величезним ринком Європи (нагадуємо — майже 500 млн осіб).  

 

Треба не профукати такий шанс і ПРЯМО ЗАРАЗ робити все, щоб Україна стала цікавою для інвесторів. Бо якщо почати зараз, то результат отримаємо зі кілька років — інвестори вони такі, нерішучі, боязкі. 

 

Читай на тему: Как работает экономика — гид для Зеленского и Гончарука

"Тесла" стане глобальною корпорацією з бізнесами, які проникають у всі сфери життя

Компанія Ілона Маска вже веде бізнес в автомобільній індустрії, енергетиці, виробництві ПЗ. У найближчі роки може зайти на ринки опалення, охолодження та фільтрації повітря, спираючись на технології, які використовує у своїх авто, а також на ринок охорони здоров'я. І вже протягом багатьох років компанія працює з робототехнікою. "

 

майбутнє Тесла

 

Любителі теорій змов часто говорять про "новий світовий лад". Ну так от, тепер він справді новий. ВООЗ не скоро скасує світову надзвичайну ситуацію, а коронавірус, можливо, не зникне ніколи, а буде приходити щороку, як грип. На 100% у цьому ніхто не впевнений, зараз вчені в усьому світі його досліджують, але одне можна сказати точно: епідемія та економічна криза, яку вона запустила, змінюють наше життя прямо зараз. Зміни будуть болісними. Але ще одне можемо сказати точно: зараз — найцікавіший час, щоб жити і брати участь у цих змінах. 

 

Ці 18 графіків — лише частина з нашого нового дослідження про життя після епідемії. Завантажуй повну версію клікнувши на банер нижче.  

 

 

Це дослідження ми підготували спільно з контент-маркетинговою агенцією Top Lead. Топлідівці — експерти з візуалізації, вони вміють пояснити простою мовою абсолютно все що завгодно — від фінтеху до коронавірусу. Переконайся сам — подивись, які спецпроєкти ми з ними робили. Якщо у тебе є якась складна тема, яку потрібно пояснити клієнтам, партнерам, інвесторам чи кому завгодно, розкажи їм про свої потреби, і вони запропонують слушний варіант за антикризовими цінами. Пиши у форму зв’язку у них на сайті