Графік дня: Які країни керуватимуть світовою економікою за 5 років

Америка довгий час була найбільшою економікою світу. Та за кілька років її посуне Китай. А європейські країни пропустять на чільні місця держави Азії.

На графіку нижче — 10 країн-лідерів за розміром економіки з 1992 по 2024 роки.

 

країни з найбільшим ВВП

 

США з першого місця у світі посунуться на друге, пропустивши Китай

Америка вже кілька десятків років залишається незмінним економічним лідером світу — має найбільший ВВП. З 1980 року її ВВП виріс у 7 разів, з $2,8 трлн до $21,4 трлн. 

 

Піднебесна вже багато років входить у першу десятку і цілеспрямовано повзе вгору. І тут постає цікаве питання, який з видів ВВП брати для розрахунку. Якщо "звичайний", то Китай станом на 2020 ще не досяг першого щабля. Якщо ВВП за паритетом купівельної спроможності, то Китай вже на першому місці. 

Європа поступиться місцем Азії та Росії

У 2024 році після Китаю (лідера) та США (друге місце) найбільшими економіками будуть Індія, Японія, Індонезія, Росія, а лише потім Німеччина, Бразилія, Британія та Франція. 

Та жити у найбільш економічно потужних країнах буде не просто 

Стати лідером за ВВП та забезпечити загальний добробут — це не одно і те ж саме. Хоч економіки країн Азії ростуть, зміцнюється середній клас, та вони не перетворяться на Швейцарію з її загальним добробутом та відсутністю серйозних економічних проблем. У Азії швидко зростає різниця в доходах між містянами та селянами, погіршується стан навколишнього середовища та є проблеми з ефективністю дій держави. 

Україна: з 49 місця на місця на 48 за 5 років

2020 року наш ВВП за паритетом купівельної спроможності — $430 млрд, а 2024 буде $529 млрд. Але таке на перший погляд вагоме зростання економіки змінить наше місце у світовому рейтингу всього на одну сходинку. 

 

Цей прогноз, звичайно, не остаточний. Ми поки не знаємо, як на економіку вплине коронавірус. Якщо Британія таки втратить Шотландію, то 2024 року буде не на 9-й сходинці, а нижче. Але він показує довгострокові тренди: Європа поступається економічною силою Азії. Тому Україні, щоб не залишатись на 49-му місці у світі за абсолютним ВВП та найбіднішою країною Європи, крім інтеграції до ЄС потрібно розвивати економічні зв’язки з Китаєм, Індією, Японією та Індонезією. 

 

via