Рейтинг страхових компаній України

Кому найкраще довірити можливість владнати проблеми з грошима, якщо у тебе згорить квартира, ти захворієш чи зі складу твоєї компанії вночі винесуть всі товари? Ось рейтинг страхових компаній та пояснення, як орієнтуватись у їх шаленій кількості

Від того, наскільки ретельно ти підійдеш до вибору страхової компанії, буквально залежить твоє майбутнє. Уявімо, у тебе вдома сталась пожежа і квартира згоріла настільки, що непридатна для життя. Терміново потрібно шукати тимчасове житло і гроші на ремонт. Якщо з житлом простіше, можна тимчасово пожити у родичів або друзів, то у більшості людей немає на руках сотень тисяч гривень, у які обійдеться ремонт. А коли мова йде про відшкодування не фізичним особам, а бізнесу, рахунки можуть досягати фантастичних сум. 

Страхування дає змогу отримати ці гроші від страхової. Але обирати компанію, яка допоможе в таких ситуаціях, треба дуже уважно, щоб бути впевненим, що ти вчасно та повністю отримаєш відшкодування, а не будеш чекати або й зовсім залишишся без нього, бо зв'язався з мутною фірмою. 

Як перевірити надійність страхової компанії? 

Є кілька критеріїв, на які потрібно звернути увагу.

 

1. Рівень виплат. Це відношення суми, яку страхова зібрала з клієнтів (це називається премія), до суми виплачених компенсацій. Цей показник має бути від 30 до 60%. Якщо менше, можливо, отримати виплати буде складно. Якщо більше, ймовірно, що її політика занадто ризикова і вона незабаром збанкрутує. Також це може натякати на те, що через цю страхову банально відмивають кошти.  

 

У цей діапазон входять багато компаній, і клієнту є з чого вибрати. 

 

рейтинг страхових компаній

 

 

 

2. Забезпеченість власним капіталом. Це важливий показник, бо він вказує на спроможність компанії провести дійсно глобальні виплати, гроші з яких, можливо, доведеться брати з власного капіталу. Фактично це показник стійкості компанії. 

 

рейтинг страхових компаній

 

3. Також треба зважати на спеціалізацію компаній. Вони можуть бути як багатопрофільними, так мати вузький профіль, наприклад, страхувати лише життя, туристів, авіацію або, наприклад, страхувати лише юридичні особи і не приймати на страхування фізичних осіб. Багатопрофільність компанії не означає, що це погана страхова. Наприклад, "ІНГО" займається понад 50 видами страхування. Але якщо вузькопрофільна компанія пропонує нехарактерне для неї страхування, це може бути приводом задуматись.

  

4. Також варто звернути увагу і на досвід компанії, хоча це не ключовий критерій. Відомі випадки, коли начебто поважні компанії із багаторічним досвідом насправді виявлялися не вартими довіри клієнтів. 

 

5. Порадься з людьми, які вже застрахувались у цій компанії. Найкраще — знайти людину, у якої вже щось сталось і вона отримала виплату. Так ви матимете практичні знання щодо взаємодії зі страховою.