3 причини, чому варто спробувати будувати сімейний бізнес

Створити сім’ю — ще те випробування. А розпочати бізнес із дружиною або чоловіком може бути ще складніше, правда? От і ні. Спільний бізнес зміцнює сім’ю, бо навчає продуктивним дискусіям та терпінню. Ця стаття описує досвід сімейних пар, які мають спільний бізнес, та які не розсварилися через нього, а, навпаки, їхній шлюб став міцнішим.
А який досвід бізнесу із родичами є у вас?

У статтях чи відео про побудову бізнесу зазвичай радять не починати бізнес із друзями чи родичами. Мовляв, фінансові питання чи суперечки, які обов"язково виникнуть у партнерів по бізнесу, розсварять близьких людей. За такою логікою, подружжю точно не треба бути бізнес-партнерами, бо спільна компанія доведе їх до розлучення. І це вже не кажучи про те, що витримувати одну й ту саму людину 24 години на добу може бути складно, навіть якщо це чоловік або дружина.

Але є пари, які, навпаки, стверджують, що спільний бізнес зробив стосунки сильнішими та поглибив довіру між ними. Як і чому?

1. Спільний бізнес вчить знаходити компроміс  

Якщо у бізнес-партнерів різні погляди на те, як має розвиватися бізнес, їм обом треба думати та обговорювати цю ситуацію раціонально і без емоцій. Вміння мислити раціонально, вимикати емоції, дискутувати та йти на поступки із бізнес-питань переноситься і на побутові стосунки. І саме тому суперечки через побутові питання трапляються значно рідше, ніж у подружніх пар, які не мають подібного досвіду. Бо якщо ви навчилися приймати складні бізнесові рішення, при тому що у вас протилежні погляди, то суперечки щодо того, як провести вихідні, що приготувати на вечерю або який серіал подивитися, вже не видаються настільки важливими.

2. Спільна робота вчить цінувати партнера

Ви обидва можете краще зрозуміти сильні сторони один одного, бо у напруженій атмосфері керівництва компанією вони проявляються найкраще. Більше того, саме без цих сильних сторін компанія не досягла б успіху. І це викликає повагу до партнера.

3. Бізнес дає парі спільні цілі у житті

У бізнес-партнерів мають бути спільні цілі у бізнесі та однакове бачення того, як їх досягти (а якщо воно різне, дивись пункт 1). Постійна практика встановлення цілей у роботі допомагає тренуватися встановлювати спільні цілі і у спільному житті поза роботою.

Чи треба брати у бізнес-партнери своїх чоловіка або дружину, чи ні — вирішувати кожному. Але досвід показує, що спільний бізнес здатен позитивно вплинути на стосунки, а не зруйнувати їх.

via