Скільки людей та скільки грошей потрібно, щоб купити українську землю

Депутати подали 4000 поправок до закону про ринок землі, бо боялися, що знайдеться хтось, хто зможе всю українську землю скупити. Але як часто буває в Україні, у нас всі проблеми через те, що хтось не вміє рахувати. Ми вирішили порахувати за депутатів. Виявилося, що в Україні не вистачить ні людей, ні грошей, щоб купити всю землю чи навіть якусь значну її частину.

Всього в Україні 41,5 млн га с/г землі

 

сільськогосподарські землі в Україні

 

Землю можуть купувати тільки фізичні особи

Це обмеження діє до 2024 року.

Максимум можна купити 100 гектар на людину

Це ще одне обмеження, яке діє до 2024 року.

Купити землю зможуть максимум 1% населення України

Припустимо, що хтось скупив всі 41,5 мільйона гектар.

 

41,5 млн га/100 гектар = 415 000 осіб, які можуть її купити (на більшу кількість покупців землі просто не вистачить).

 

Населення України — приблизно 42 мільйони. Тобто 415 000 покупців — це приблизно 1% населення України.

Але це припущення працює, якщо ми віримо, що у 415 000 осіб в країні є такі гроші. А їх немає

З огляду на те, що середня вартість гектара землі приблизно 1000 доларів (право користування зараз продається за ціною від 600 до 1200 доларів), то 100 гектар будуть коштувати приблизно 3 мільйони гривень).

В Україні лише 5000 осіб, які могли б заплатити такі гроші

В Україні, за офіційними даними податкової, 5143 мільйонери і 3 мільярдери.

 

Ти можеш сказати, що це ж офіційно, в реальності їх більше, тому вони все-таки скуплять всю землю. Не погоджуємось. У реальності їх, можливо, більше. Але проблема в тому, що купити землю можна тільки офіційно, через банківський рахунок. А значить, неофіційні мільйонери залишилися не при справах. Або будуть змушені легалізувати свої доходи, щоб купити клаптик українського чорнозему.

 

У будь-якому випадку, навіть якщо ми припустимо, що знайдеться ще стільки ж людей, які за документами живуть в однокімнатній квартирі на околиці, а фактично володіють мільйонами, їх все одно не набереться 415 000 осіб.

Висновок: в Україні немає достатньої кількості людей, у яких є стільки грошей, щоб вони могли купити всю землю

Припустимо, кожен мільйонер і мільярдер схоче купити землю (пам'ятай — максимум можна 100 га). 5000 досить багатих людей * 100 га = 500 000 гектар землі, які будуть продані. 0,5 мільйона гектар з 41,5 мільйона.

 

Хіба це коштувало 4000 поправок?

 

Хоча в цьому законі все-таки можна знайти неочікувану користь: можливо, він буде стимулювати українців легалізувати свої доходи.

 

Якщо в тебе виникло бажання глибше дізнатись, як почуває себе агробізнес в Україні, тисни на банер та безкоштовно завантажуй сьоме видання інфографічного довідника "Агробізнес України". Проста і зрозуміла інфографіка відповідає на всі складні питання, які у тебе є про сільське господарство і агробізнес. 

баннер агробизнес

 

Автори довідника — контент-маркетингова агенція Top Lead та головний сайт про агробізнес Latifundist.com за підтримки партнерів: банку Credit Agricole Bank та аудиторської компанії Baker Tilly Ukraine.

 

Медіапартнери: AgroPolit.com, Elevatorist.com, Kurkul.com та BusinessViews.