Графік дня: через карантин відкривається вдвічі менше компаній, ніж раніше

Україна на карантині вже понад місяць. Що трапилося з бізнесом: які компанії закрилися, а яких стало більше? Відповіді у дослідженні YouControl.

Сервіс перевірки контрагентів YouControl  провів дослідження впливу ізоляції на ділову активність в Україні. Аналітики компанії зібрали та проаналізували дані щодо відкриття та закриття бізнесу у період з 12 березня до 15 квітня 2020 та порівняли з аналогічним періодом 2019. 

Зараз відкривають у 2 рази менше компаній, ніж минулого року 

У 2019 році, за досліджуваний період, було створено майже 5,5 тисяч нових компаній, зараз — лише 2,5 тисячі. 

 

як змінювалась кількість компаній на карантині

 

Найбільший спад у сферах гуртової торгівлі, будівництва, нерухомості та ресторанного бізнесу  

У цих сферах найбільше падіння кількості нових компаній. 

 

які галузі найбільше страждають від карантину

 

Натомість активніше створюють компанії, які працюють в медицині, фармацевтиці та косметичній галузі

Такому сплеску посприяла висока потреба в фармацевтичних виробах як з боку держави, так і з боку роздрібних споживачів. За словами Олександра Соколова, генерального директора аналітичної компанії Pro-Consulting, у всьому світі спостерігається значне зростання попиту на противірусні препарати та профілактичні засоби. 

 

які галузі зростають на карантині

 

Окей, що буде з українським бізнесом далі — після карантину?  

За прогнозами уряду, ВВП України в цьому році може впасти на 5%. На думку Сергія Мільмана, засновник та СЕО YouControl, підтримка бізнесу допоможе уникнути найгіршого сценарію падіння економіки. 

 

Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії, впевнений, що сфера офлайн торгівлі, кафе та ресторани переживуть карантин і надалі будуть себе добре почувати. Однак найважче буде авіації та туризму — більшість гравців можуть не дожити до відновлення ринку.  

 

Онлайн-торгівля продовжить зростати й після карантину, адже в цей період багато українців вперше спробують онлайн-замовлення, і їм це сподобається.