5 українських технологічних винаходів, які підкорюють світ прямо зараз

Усім відомий асоціативний ряд до слова Україна: зерно, олія, найбільший літак у світі, металургія. Однак саме в цю мить українські стартапи створюють круті технологічні продукти та сервіси, з якими можуть стати відомими на весь світ.

У грудні 2019 Мінцифра разом зі Startup Grind Kyiv відібрали 15 найкращих стартапів для участі у Startup Grind Global 2020 — глобальній конференції підприємців та інвесторів у Кремнієвій долині. Можливо, світ ще не готовий до культових українських винаходів — кравчучок, МАФів та торгівлі в переходах, але деякими технологічними досягненнями ми можемо вразити інвесторів. Стартапи будуть зачаровувати західних інвесторів електровелосипедом, дронами, маркетплейсами, екологічно чистою зубною щіткою, вічним блокнотом та іншими цікавинками.

 

Ми обрали 5 найкращих.  

1. Сервіс для покращення якості зображень

2. Електровелосипед

3. Маркетплейс для пошуку та бронювання артистів 

4. Вічний блокнот та олівець

5. Led-рюкзак

 

1. Let's Enhance — зроблять твої фото вау 

Let's Enhance — це сервіс для покращення якості зображення. Треба покращити колір — не проблема, прибрати стиснення — легко, змінити масштаб у 16 разів — усього за пару кліків. Уся магія відбувається завдяки алгоритмам на базі машинного навчання, гнучким АРІ та хмарній інфраструктурі. Поєднання цих технологій робить сервіс простим для інтеграції в будь-який бізнес. 

 

 

Для кого?

Для будь-якого бізнесу, зокрема типографій, фотостоків та онлайн-магазинів, професійних фотографів та кожного поціновувача високої роздільної здатності.

 

screenshot

 

Досягнення
Let's Enhance обробляє близько 10 млн зображень щомісяця, сервісом користуються 1 мільйон користувачів, серед яких ООН та уряд Канади. 

 

2. Delfast Bikes — двоколісна Tesla, справжній електровелосипед

Delfast Bikes створили мрію велосипедистів — електробайк, який і сам може їхати, і педалі можна покрутити. Цей байк може все, що й звичайний велосипед, наприклад, натирати сіднички, але з більшим комфортом та набагато безпечніше. На рулі встановлені дзеркала заднього виду, поворотники, потужна фара, а на рамі є ходові вогники — залишитись непоміченим на дорозі просто нереально. Байк має 3 режими швидкості та може розганятися до 32 км/год. Також його можна під'єднати до додатка на смартфоні, щоб слідкувати за кілометражем, швидкістю та станом батареї.

 

 

Для кого? 

Для тих, кому набридли електросамокати, гіроборди, гіроскутери тощо, а на новеньку Tesla ще не назбирав грошей. Електробайк — чудова альтернатива оренді автомобіля для роадтріпів з вітерцем. А також чудово підходить для служб доставки. 

 

Результати

Delfast Bikes входять до десятки найкращих виробників електробайків у світі. На одному заряді можна спокійно проїхати 380 км, це як від Києва до Полтави, і це рекорд, занесений до Книги рекордів Гіннеса. Для порівняння, одного заряду Tesla Model 3, найпопулярнішого за продажами електрокара в США, вистачає приблизно на 530 км. 

 

3. Poptop.fm — зручне, швидке, надійне бронювання артистів

Саме час корпоративів, і терміново потрібен тамада чи Святий Миколай? Команда Poptop.fm підійшла до проблеми комплексно і знайшла технологічне рішення — створила маркетплейс бронювання артистів в режимі реального часу. Це як Booking.com, тільки для артистів на приватні заходи.

poptop

Працює це наступним чином: на сайті замовник може переглянути артистів і залишити їм заявку з описом івенту, потім обирає найкращу пропозицію від артистів і підтверджує замовлення — все, виконавець є, свято вдалося.

 

screenshot

Для кого?

Для артистів і тих, хто їх шукає. Завдяки сервісу, артисти можуть напряму отримувати замолення, а замовники швидко знаходити музикантів, ведучих, кейтерінг, танцівників, або, власне, організаторів івентів — він-він.
 

Результат

Poptop.fm на ринку з 2013 року. А у 2014 команда отримала британський грант і переїхала до Ньюкасла. Станом на 2017 українську та британську версії сервісу відвідували понад 200 тисяч користувачів щомісяця.

4. nuka — єдиний блокнот і олівець, які тобі потрібні

Щороку одна людина використовує в середньому 6 записників. Це, по-перше, не екологічно, по-друге, незручно. Зізнайся, хоча б раз у житті ти не міг знайти записник з необхідною інформацією, бо їх просто купа. Молодий український стартап nuka дозволяє виправити ситуацію. nuka — це вічний блокнот. Він водонепроникний, його неможливо порвати, все, що на його сторінках, можна відцифрувати за допомогою окремого застосунку. Понад те — відсканований список задач та плани на день автоматично переносяться до відповідних розділів додатка. А будь-які записи можна стерти спеціальною серветкою. В комплекті з блокнотом — вічний олівець зі сплаву металів, який не ламається, не губиться і не закінчується. Хоча писати у цьому блокноті можна і звичайною ручкою. 

 

Для кого? 

Для будь-кого, а особливо для людей, які часто щось пишуть і не хочуть використовувати для цього смартфон чи планшет: журналістів, менеджерів... Продукт обіцяє бути цікавим, його можна використовувати і під час зливи, і навіть в космосі (принаймні так заявляють розробники).

 

Результати

У квітні 2019 команда стартапу запустила кампанію на Kickstarter. Необхідну суму в $20 тис. було зібрано за 21 годину, а усього вони назбирали $131 тис. Трохи пізніше подібна кампанія була проведена на Indiegogo, де проєкт профінансували на $170 тис. Наразі стартап шукає партнерів для запуску масового виробництва, а перша масова партія продукції очікується у січні 2020.

 

5. Pix Backpack — led-рюкзак, який легко кастомізувати

Це наче звичайний водонепроникний рюкзак об'ємом 27 літрів, проте на ньому можна показувати картинки, анімації, віджети та навіть грати у прості ігри на кшталт тетрісу або змійки. Щоб рюкзак "заграв", його потрібно під'єднати до звичайного павербанку та синхронізувати зі смартфоном через додаток. 

 

 

Для кого?
Для тих, хто прагне самовираження та полюбляє креатив. Також для людей, які піклуються про власну безпеку, адже яскравий led-рюкзак може слугувати і для розпізнавання — бути поміченим, наприклад, під час їзди на велосипеді вночі або під час катання на лижах в горах.

 

Фото з веб-сайту Рix

 

Результати

Восени 2018 Pix Backpack зібрали на Kickstarter та Indiegogo понад $340 тис. А сьогодні цей чудовий led-рюкзак можна придбати на Амазоні.



Це всього 5 яскравих прикладів того, що українці можуть бути в лідерах не лише за експортом агропродукції чи писати сирий код для Google, але й здатні створювати та продавати цікаві, інноваційні та технологічні продукти та сервіси. Й таких прикладів набагато більше, принаймні ще з 10-ма можна познайомитися ось тут.

Завантажуй наше свіже дослідження цифрової трансформації українських компаній з великою кількістю кейсів!

Автор дослідження - контент-маркетингова агенція Top Lead. Генеральний партнер - Metinvest Digital. Партнер - AEQUO Law Firm. Інформаційні партнери - Business Views, Міністерство цифрової трансформації України та American Chamber of Commerce in Ukraine.