Графік дня: у яких країнах виявляють найбільше нових випадків COVID-19

Україна на 4 місці у Європі за приростом нових випадків коронавірусу. Але це офіційні дані. Проблема України в тому, що ніхто в країні не знає справжньої кількості хворих.

Щоб приймати правильні рішення про карантин, потрібно аналізувати динаміку захворювання у перспективі — і в Україні, і в інших країнах. Всесвітня організація охорони здоров’я запустила сайт, на якому збирає, серед іншого, інформацію про кількість нових випадків COVID-19 протягом тижня. Результати можуть тобі не сподобатись. 

В Україні за тиждень кількість нових випадків виросла на 38%

Це 4 місце у Європі. 

 

кількість нових хворих на коронавірус

 

Кількість нових випадків в Італії показує, що в країні майже взяли епідемію під контроль. Замість неї на першу позицію за темпами зростання кількості хворих вийшла Росія, де влада, щоб не втрачати авторитет, намагається не називати карантин карантином, а просто "оплачуваними вихідними" (хоча у ці вихідні у Москві можна виходити на вулицю лише за спеціальними перепустками). 

 

На другому місці Білорусь. Лукашенко взагалі не вважає, що коронавірус загрожує країні. На його думку, від епідемії врятує горілка, сауна та робота в полі на тракторі. Певно, визнавши видатні успіхи Лукашенка в медицині, карантин в країні не вводили, а на 9 травня пройде парад

За кількістю тестів Україна пасе задніх 

Обговорювати кількість нових випадків хвороби є сенс лише разом з кількістю тестів. Чим більше людей буде протестовано, тим більша точність даних про захворюваність. І з кількістю тестів в Україні біда. 

 

Ми порівняли дані по Україні з даними по сусідніх країнах, тому що рішення про скасування обмежень повинно пройматись в тому числі зважаючи на кількість випадків в них. Виявилось, що в Україні тестують у 8 разів менше людей, ніж у Чехії, в 3 рази менше, ніж у Польщі. 

 

кількість тестів на коронавірус

 

Насправді в жодній країні не знають, як боротись з коронавірусом, тому що ніколи у сучасній історії не мали такої масштабної епідемії. Але щоб приймати правильні рішення, потрібно точно знати кількість хворих і швидкість розповсюдження вірусу. Можливо, Україні не потрібен такий суворий карантин, як вона ввела. Можливо, потрібен, та він мав би тривати менше часу. Але ми точно не можемо цього знати, бо не знаємо правдивої кількості хворих. Влада приймає рішення ткнувши пальцем в небо, а не на основі реальної картини.