Матриця цінностей та переконань Володимира Зеленського

Раніше ми знали, який Володимир Зеленський шоумен. Протягом останнього року стали розуміти, який він політик. Бізнесмен та громадський діяч Валерій Пекар провів дослідження: опитав 105 обізнаних людей про те, що в голові у президента, які його переконання, до якого політичного крила він тяжіє. Соціаліст чи ліберал? Демократ чи авторитарний лідер? За Європу чи за Росію?

Автор анонімного опитування про те, що коїться в голові у президента, відразу попереджає: у нього немає репрезентативної вибірки, і це не опитування народу. У дослідженні взяли участь достатньо компетентні у політиці люди, які можуть робити відповідні висновки. Багато з них особисто спілкувались з президентом. 

 

Учасники оцінили цінності та переконання Зеленського за шістьома критеріями: дві шкали про економіку, дві про управлінські якості, одна про зовнішню політику й одна про внутрішню. Питання опубліковані тут

Зеленський — сильний лідер, який більше за олігархів, ніж за ринок, і спирається на особисте оточення

Володимир Зеленський більше схильний до соціалізму, ніж лібералізму. Покладається на олігархічну систему, а не на здорову економічну конкуренцію. Схильний наділяти посадами своє найближче оточення (непотизм), а не добирати на державні посади найбільш здібних (меритократія). Яскраво виражений лідер, який керує самостійно, відкидаючи призначені для цього державні інституції. Більш схильний до авторитарних методів управління, ніж до демократії. У зовнішній політиці розривається між Заходом та Росією. 

 

цінності та переконання Володимира Зеленського

Економісти вважають, що президент тяжіє до Росії 

Перша матриця показує відповіді всіх учасників. Але автор виокремив з усього масиву даних три групи експертів. Експерти з економіки переконані, що у зовнішній політиці Володимир Зеленський більше орієнтується на Схід, ніж на Захід. Вони ж дали йому менше балів в сторону олігархії, але більше в сторону непрофесійної кадрової політики.  

 

цінності та переконання Володимира Зеленського

Бізнесмени: Зеленський за соціалізм

Оцінки групи опитаних з бізнесу більше схожі на загальні, але на їх думку, президент ще більш яскраво виражений соціаліст. 

цінності та переконання Володимира Зеленського  

Громадські організації: Зеленський — лідер, який розставляє на посади своїх людей

Група керівників громадських організацій які ніколи не були у владі, описала Зеленського як людину з (аж) надто вираженими лідерськими якостями, який майже завжди віддає посади оточенню. 

 

цінності та переконання Володимира Зеленського

 

Навіщо взагалі потрібне таке дослідження? Хтось і до виборів міг сказати, що Володимир Зеленський буде призначати на посади близьких людей, а хтось скаже: та ну, то все маячня — свята людина! Такі дослідження потрібні, щоб відійти від власного уявлення, яке сформоване інформаційною бульбашкою навколо, і проаналізувати людину, яка керує країною, зі сторони. Вони не для того, щоб сказати, хороший чи поганий президент, а щоб розуміти, чим він керується, коли ухвалює рішення, і прогнозувати його майбутні дії. 

 

Пройди тест власних політичних поглядів