10 найкращих інфографік України 2018 року

Зібрали шедеври року, на які приємно дивитися та які дадуть тобі нові корисні знання з різних тем: від видобування газу до даних, які збирає “Фейсбук”.

Як в Україні видобувають газ

Коли в Україні говорять про газ, то зазвичай обговорюють ціну. Але ніколи не кажуть про те, як його видобувають. А це важливо розуміти навіть людям, які не працюють в індустрії газовидобування, бо цей процес безпосередньо впливає на ціну. Ось інфографіка з річного звіту "Нафтогазу", яка показує, як відбувається цей процес, вартість якого сягає десятків мільйонів доларів.

як видобувать газ

В якому стані знаходиться банківська система та яке майбутнє на нас чекає

Таке незвичайне поєднання тем не випадкове. Банк ПУМБ у своєму звіті демонструє, що сталось із банківською системою у 2017 році, і робить це не вперше, бо саме до стану банків в останні роки прикута увага українців: вони закриваються, а українці не розуміють причини.


Також банк показав, яким буде наше життя за кілька десятків років: тренди у розвитку медицини, енергетики, сільського господарства та інших сфер життя. У тому числі — фінансової системи.

Одним словом, прочитати звіт буде цікаво всім, хто хоче зрозуміти, чи можна довіряти банкам, а також на що буде схоже наше життя за 25 років (1-й та 3-й розділи).

 видобуток копалин ан астероїдах

Скільки грошей ти віддаєш державі

Можливо, це не найбільш вражаюча візуалізація у нашій добірці, але точно одна з найкорисніших — калькулятор податків від Ціни держави. Зазнач свої доходи та витрати і дізнайся, скільки податків ти сплатив у 2018 році. Але ми спершу радимо провести експеримент: спочатку самостійно прикинь, яку суму ти віддаєш державі, а потім порівняй із результатом, який показав калькулятор.




скількт податків платять українці

Як працює аграрна компанія

Чудова візуалізація зі звіту ДПЗКУ для всіх, хто працює в аграрному бізнесі або цікавиться ним. Пояснює, як все влаштовано у найбільшій державній аграрній компанії: чим вона займається, як працює, а також подано огляд українського та світових ринків.

 

одеський порт

Інфографіка про те, як влаштована українська енергетика

Це одразу кілька інфографік з довідника "Енергетика України". Вони наочно показують українську енергетичну галузь і відповідають на питання, звідки в Україні беруться газ, вугілля, тепло та електроенергія, і що з ними відбувається, як ми їх використовуємо. Нещодавно ми детальніше розповіли про це в окремій статті.

енергетичний баланс України

Яку інформацію про нас збирає "Фейсбук"

Ще один привід подумати про те, яку інформацію ми залишаємо по собі в інтернеті. Особливо зважаючи на скандали з даними у тому ж такі "Фейсбуці".

яку інформацію ми залишаємо в інтернеті

Як треба підтримувати бізнес — на прикладі інших країн

Це інфографіка з інфографічного довідника про фінтех-індустрію. Вона показує, як уряди країн світу стимулюють розвиток інновацій: вони не дають гроші компаніям напряму, а створюють умови, в яких ті можуть розвиватися та експериментувати. Нещодавно ми писали про це окрему статтю.



стимули розвитку технологій

Як ЗМІ поширюють маніпуляції та які ЗМІ це роблять

Чудовий лонгрід від "Текстів" із інтерактивною візуалізацією: журналісти дослідили 7 000 новин та показали, як маніпуляції потрапляють у медіапростір, які сайти їх поширюють, а також склали рекомендації щодо того, як відрізнити маніпуляцію від правдивої новини.

маніпуляції у новинах

Шлях реформ Грузії, Польщі та України

Саме Грузію та Польщу найчастіше ставлять у приклад Україні, коли говорять про необхідність реформ. Видання "Новое Время" поцікавилось тим, які саме реформи відбулись у цих країнах та які відбуваються у нас, та як вони позначилися на економіках країн.

реформи у польщі та грузії

Весь бюджет України — в одній інфографіці

Скільки витрат планує зробити держава і звідки візьме на них гроші? Як взагалі бюджет впливає на кожного українця? Щороку компанія Baker Tilly готує інфографіку про державний бюджет України, де простою мовою пояснює кошторис країни. Ця інфографіка — про бюджет 2018 року, який вже минув, але там, тим не менш, є факти, які не втратять актуальності і в 2019.

бюджет України 2018