ТОП-10 найбільших світових ринків дата-центрів

Найкращі країни і регіони для будівництва дата-центрів та для оренди місця в них — результати аналізу світового ринку

Поява коронавірусу перевернула звичний світ бізнесу. Працівники масово перейшли на дистанційну роботу, компанії більше почали користуватися сервісами віддаленої роботи — все це спричинило збільшення попиту на дата-центри. Інтерес зріс як з боку орендарів, так і з боку інвесторів, що в результаті прискорило темпи будівництва ЦОД у всьому світі.

У 2020 році у світі побудували дата-центрів на загальну потужність 2,9 ГВт. Це майже вдвічі більше, ніж у 2019 році (1,6 ГВт). За останні 10 років в цю сферу інвестували близько 100 мільярдів доларів.

Міжнародна консалтингова компанія Cushman & Wakefield  проаналізувала світові ринки дата-центрів та обрала ТОП-10 ринків за критеріями привабливості для інвесторів та орендарів. 

Спеціалісти Cushman & Wakefield дослідили 48 світових ринків дата-центрів, які включають в себе понад 1189 ЦОД. Формування рейтингу здійснювали за 13-ма різними характеристиками. Команда GigaCenter створила короткий огляд звіту і розкаже про найважливіші показники світових ринків ЦОД.

Розмір ринку — Північна Вірджинія

Розмір ринку — один із основних критеріїв для масштабування потужностей дата-центрів. Поточні розміри ринку відображають наявність стійкого попиту до послуг ЦОД з боку клієнтів та цілого ряду "сприятливих умов" для реалізації проектів будівництва. Серед них оцінюється розвиток сфери хмарних послуг, уряд, фінансові послуги, а також система охорони здоров'я. Ринки, де присутні всі ці критерії, мають великий попит для будівництва та масштабування потужностей дата-центрів.

Також все більшої популярності набуває розвиток таких технологій як Інтернет речей, штучний інтелект та впровадження 5G. Все це потребує ще більших обсягів інфраструктури в нових місцях, а тому загальна потужність ринку стає чи не найголовнішим показником для орендарів та орендодавців.

 

розиір ринку дата-центрів

 

Північна Вірджинія — найбільший світовий ринок, загальна потужність якого становить близько 1 ГВт. На другій та третій сходинці опинилися Лондон та Токіо (понад 700 та 600 ГВт відповідно). 

Оптоволоконне сполучення — Кремнієва долина

Чим краще розвинене оптоволоконне сполучення у регіоні, тим більшою перевагою це буде для проектування дата-центру. Від цього напряму залежить швидкість та безперервність передачі даних клієнтів. Кожен центр обробки даних перевірявся експертами на наявність доступу до локальних, міжміських та міжнародних мереж.

 

ТОП-10 ринків світу за критерієм розвитку оптоволоконного сполучення у 2020 році

ТОП-10 ринків світу за критерієм розвитку оптоволоконного сполучення у 2020 році

 

Регіони, що поєднують наземні міжміські мережі з підводними кабелями в прибережних районах мають найбільшу цінність для компаній. Особливо тих, що здійснюють діяльність у різних регіонах кількох континентів. До топ-5 кращих ринків за цієї категорією потрапили Кремнієва долина, Північна Вірджинія, Даллас, Лос-Анджелес та Сіетл.

Доступність хмарних сервісів — Торонто

Пандемія підвищила популярність хмарних сервісів. В першу чергу це пов’язано зі стрімким масштабуванням робочих навантажень.

Під час оцінки критерію експерти брали за основу доходи таких світових "хмарних гігантів" як Amazon Web, Microsoft Azure та Google Cloud. У 2020 році компанії великої трійки активно виходили на нові ринки.

У 2019 році 21 з 48 досліджуваних ринків ЦОД мали локальну доступність (технічну присутність постачальника сервісу) для всіх трьох хмарних гігантів. У 2020 році ця цифра зросла до 25 ринків. У Cushman & Wakefield назвали категорію "Доступність хмарних сервісів" найважливішою.

 

Рейтинг країн за обсягом ринку гіпермасштабних хмарних сервісів у 2020 році

Рейтинг країн за обсягом ринку гіпермасштабних хмарних сервісів у 2020 році

 

США залишається лідером у даній категорії та займає більшу половину ринку хмарних сервісів — приблизно 40 мільйонів доларів за результатами 2020 року. На другому та третьому місці опинилися Австралія та Європейський Союз.

 

Активне будівництво — Північна Вірджинія

Будівництво є важливим показником для масштабування ринку ЦОД. Він свідчить не тільки про зацікавленість сферою з боку клієнтів, але й про готовність місцевої влади сприяти процесам затвердження та фінансування нових проектів будівництва. 

 

Рейтинг країн за критерієм розвитку комунікаційних ліній у 2020 році

Рейтинг країн за критерієм розвитку комунікаційних ліній у 2020 році

 

Лідером з активності будівництва є Північна Вірджинія. Протягом 2020 року на цьому ринку ввели в користування площі для обладнання на майже 350 мегават. На другому місці Сінгапур з введеними 250 мегаватами. Замикає трійку Лондон з площами на 200 мегават.

Відсоток вільної нерухомості — Північна Вірджинія

Вакантність — важливий показник у всіх секторах комерційної нерухомості. Вона показує кількість доступних об’єктів нерухомості для оренди. Низький відсоток вільної нерухомості — хороший показник сильного ринку із потенціалом розвитку для нових учасників. Для кожного інвестору важливо дослідити це перед виходом на ринок. 

 

Рейтинг країн за рівнем вільної нерухомості у 2020 році

Рейтинг країн за рівнем вільної нерухомості у 2020 році

 

Дев'ять ринків із 48 досліджених демонструють рівень вакантності, що не перевищує 10%. Але є і безперечний лідер — у Північній Вірджинії цей показник на рекордно низькому рівні — трохи більше 2%.

Податки — Гонконг

Для побудови дата-центру потрібні значні витрати на обладнання. Такі інвестиції можуть включати податок з продажів та ПДВ. Будівництво дата-центру може вартувати десятки мільйонів доларів, тому на податки може піти значна частина інвестицій.

Низькі податки створюють більш сприятливі умови для побудови та масштабування потужностей дата-центру. Кілька ринків, які потрапили в першу десятку згідно вартості податків вже давно є ключовими центрами ЦОД.

Так беззаперечними лідерами за цим критерієм є Гонконг та Портленд. Оскільки вони не мають жодного із вищезазначених податків. І закриває трійку лідерів Північна Вірджинія, в якій суми податків не перевищують 5%.

 

Рейтинг країн за критерієм низького рівня податкового навантаження у 2020 році

Рейтинг країн за критерієм низького рівня податкового навантаження у 2020 році

 

Політична стабільність — Цюрих

Міжнародні ринки дата-центрів аналізували на предмет політичної стабільності. Для цього використовували методологію Світового банку. Вона включає такі індикатори: право голосу і підзвітність суспільству, політична стабільність і відсутність політичного насильства, ефективність державного управління, якість регулювання, верховенство права та контроль над корупцією.

 

ТОП-13 ринків світу за критерієм політичної стабільності у 2020 році

ТОП-13 ринків світу за критерієм політичної стабільності у 2020 році

 

На першому місці за політичною стабільністю опинився Цюріх. Далі в рейтингу йдуть: Осло, Торонто, Монреаль, Амстердам, Сідней, Ванкувер, Мельбурн, Рейк'явік, Лондон, Франкфурт, Мюнхен та Берлін.

 

Загальний рейтинг: перемогла Північна Вірджинія

Беззаперечним лідером серед світових ринків дата-центрів стала Північна Вірджинія. Регіон має велику територію, розвинену мережу оптоволоконного сполучення, сильну підтримку з боку влади, низькі тарифи на електроенергію та інші необхідні умови для розвитку будівництва сфери дата-центрів.

Другу сходинку займає Чикаго з майже альтернативним списком переваг. На третьому місці опинився Сідней, який покращив свої позиції у рейтингу. За останній рік у місті реалізовано багато великих проектів та покращено багато IT-інфраструктури.

До топ-10 найбільших світових ринків центрів обробки даних також увійшли Кремнієва долина, Сінгапур, Даллас, Лондон, Сіетл, Нью-Йорк/Нью-Джерсі та Амстердам.

 

рейтинг ринків дата-центрів