Скільки заробляють Зеленський, Гончарук та інші учасники скандальної злитої наради

Знайшли причину, чому прем'єр-міністр погано знається на економіці — йому мало платять, і підібрати на цю посаду людину з відповідними економічними знаннями просто неможливо. До речі, у президента зарплата ще менша.

Зарплата Гончарука — 76 000 грн

Як для України, це досить висока зарплата, але не найвища, якщо порівнювати з іншими українськими чиновниками. Скажімо, за грудень міністр іноземних справ отримав 234 000 грн, міністр юстиції — 226 000, а міністр цифрової трансформації — 85 000. Навіть заступник голови НБУ отримує у 5 разів більше за прем’єр-міністра.

 

зарплати учасників наради у Гончарука

Зарплата президента — всього 28 000

Зарплата керівника держави майже у три рази менша, ніж у прем’єра. І в Україні є багато людей, які заробляють у кілька разів більше за Зеленського. Середня зарплата розробника рівня Middle — близько 50 000 грн, а Senior отримує майже 90 000 (і це не межа).

 

зарплата зеленського та гончарук

 

Давай ще раз. Президент, на якому лежить величезна відповідальність за країну, має зарплату, як менеджер у великій компанії. При тому що умови його роботи набагато складніші, бо більший і рівень відповідальності, і ціна помилки. 

Керівники інших держав мають набагато більші зарплати

 

зарплати прем'єр-міністрів в Європі

 

І зверни увагу — в цих країнах люди живуть набагато краще, ніж в Україні

 

ВВП України vs ВВП Естонії

 

Ось подивись на Естонію — маленьку пострадянську країну та одну з найбільш технологічно розвинених в Європі. Естонія вже впровадила онлайн майже всі державні сервіси та є однією з провідних країн світу за цифровізацією суспільства. Її ВВП за паритетом купівельної спроможності на одного жителя більше, ніж у 3 рази, за український. Керівництво держави отримує велику зарплату і відробляє її.

 

З одного боку, можна сказати, що чиновники в інших країнах заробляють більше, тому що ці країни більш заможні. Але зростання економіки відбувається не само по собі, а ще й тому, що керівники держави керують правильно, приймають вірні економічні та політичні рішення, що призводять до зростання добробуту. Такі спеціалісти потребують високої зарплати.

 

Можливо, для того щоб у владі працювали люди, які розбираються в економіці та мають стратегію її розвитку, і щоб українці жили хоча б так, як живуть громадяни Естонії, нам потрібно платити міністрам більші зарплати?