Карта дня: китайські міста, економіка яких дорівнює економіці цілих країн

Пам'ятаєте карти, на яких економіка окремих штатів США порівнюється з економікою країн? Ось схожа карта, але вже про Китай. Її автори пішли ще далі та порівнюють міста Китаю та країни.

Протягом декількох десятиліть увесь світ вражено спостерігав за стрімким зростанням економіки Китаю. Але це був початок, слабкі обриси того, яких масштабів сягне китайська економіка у майбутньому. Багато китайських міст виробляють більше, ніж цілі країни. Найкраще зрозуміти це розміри допоможе просте порівняння — розмірів економіки окремих китайських міст з економіками незалежних держав (тобто порівняння ВВП).Такі порівняння можна побачити на цій карті. Ми вибрали найцікавіші з них.

китайська економіка карта

Гуанчжоу = Швейцарія: 524 мільярда доларів

Міська економіка орієнтована на легку промисловість, виробництво одягу та тканин. Так склалось історично, адже саме тут свого часу починався Великий шовковий шлях. Кількість підприємств доходить до ста тисяч, у місті працюють незліченні оптові ринки, де можна знайти все, від порцеляни до ліків. Двічі на рік проводиться Кантонський ярмарок — найбільша торговельна виставка в Китаї, куди з'їжджаються бізнесмени з усього світу, а свою продукцію представляють кілька десятків тисяч учасників.

2. Шеньчжень = Швеція: 491 мільярд доларів

Шеньчжень — це приклад неймовірного економічного стрибка. Спочатку це був невеликий населений пункт, де проживали 30 тисяч осіб, які займалися виловом риби. Бурхливий розвиток почався лише в 1980 році, коли тут була створена особлива економічна зона, що зорієнтувало виробництво на зовнішню торгівлю і привернуло безліч іноземних інвестицій. Податкові пільги, спрощена система управління та інші пом'якшені умови спокусили навіть таку компанію, як Apple — саме в Шеньчжені з'являється на світ більшість iPhone та iPad.

Крім зарубіжних підприємців, у місто потяглися бізнесмени з Гонконгу та китайські переселенці з інших країн — дешеві земельні ділянки і робоча сила давали можливість розпочати бізнес в індустріях електроніки, будівництва та суднобудівництва, хімічній та автомобільній, у виробництві текстилю, харчових продуктів і практично всього, що тільки можна зробити.

В Шеньчжені розташовані виробничі потужності таких компаній як Huawei, Johnson Electric, Lenovo і ZTE.

3. Тяньцзінь = Румунія: 478 мільярдів доларів

Місто Тяньцзінь цінне не тільки своєю промисловістю, але й наявністю нафти, яку активно видобувають просто в межах міста.

Основа економіки — важка промисловість: виробництво та обробка металів і сплавів, машинобудування, судно- та автомобілебудування. Саме тому компанія Airbus вибрала мегаполіс для розміщення складського підрозділу.

Відмінно в Тяньцзіні розвивається нафтохімія та інша хімічна промисловість.

А ще місто відоме виробленими тут велосипедами — вони становлять мало не половину всіх велосипедів, які виробляються в Китаї.

4. Сучжоу = Австрія: 440 мільярдів доларів

Центр Сучжоу відомий як пам'ятник Всесвітньої спадщини, і це важко укладається в голові поруч з тим, що його економіка дорівнює ВВП цілої Австрії — далеко не найбіднішої держави.

Уздовж річки Янцзи вирощують зернові культури, фрукти, арахіс і чай. Також у місті виробляють шовк, папір та їжу, але найбільш визначним промисловим об'єктом є найбільша у Китаї текстильна фабрика Suzhou textile co, ltd.

5. Ченду = Норвегія: 306 мільярдів доларів

Однією зі складових успіху Ченду є сфера IT та програмного забезпечення, що постійно розвивається. Тут знаходяться підрозділи компаній Microsoft, Intel, IBM, Lenovo, Siemens, Motorola, Cisco, NOKIA, HP, Canon, Xerox і більше двохсот інших компаній, що входять в першу половину списку найбільших компаній США Fortune 1000.

Крім високих технологій, у місті розвинена харчова промисловість, виробництво електроніки, бойової та авіатехніки, різноманітного обладнання, автомобілів і ліків. Саме у Ченду розташоване одне з найбільших у Китаї авіаційно-космічних виробництв.

6. Ханчжоу = Греція: 275 млрд доларів

Ще одне місто, туристична зона якого визнана Всесвітньою спадщиною.

Економічну ж славу йому принесла електронна торгівля. У Ханчжоу знаходиться головний офіс корпорації Alibaba. Виробництво теж є — заводи випускають різне побутове обладнання і машини.

7. Нанкін = Данія: 272 мільярди доларів

Колишня китайська столиця спеціалізується на виготовленні засобів виробництва: верстатів, турбін, радіоапаратури, вантажівок і сільгосптехніки, обробці металів, хімічній, текстильній та харчовій промисловості, а також на виготовленні будматеріалів.

Нанкін є одним з найбільших портів Східного Китаю. І саме тут розташувалися офіси Volkswagen та Iveco.

8. Циндао = Угорщина: 266 мільярдів доларів

Свого часу Циндао потрапив у німецьку окупацію, і це наклало відбиток на його подальший розвиток. Саме це місто є одним з основних виробників китайського пива.

Розташоване біля Жовтого моря, місто служить великим міжнародним портом. Тут знаходиться військова база, безліч промислових підприємств, дослідницькі центри, фінансові установи, видобуваються природні ресурси, у тому числі золото.

Фучжоу = Україна: 112 мільярдів доларів

ВВП України у 2017 році склав 112,2 мільярди доларів. Приблизно таким самим є ВВП міст Фучжоу — 112,78 мільярди доларів, Хефей — 113,78 мільярди, Сіань — 114,02 мільярди, Цзинань — 115,27 млрд і Далянь — 116,5 млрд.

У Китаї більше сотні міст із населенням понад 1 мільйона осіб. Про багато з них у світі навіть ніхто не знає, але їхня економіка вражає уяву незалежно від того, на чому вона заснована: промисловості, видобутку природних ресурсів або інформаційних технологіях.

За період з 2017 по 2019 рік зростання ВВП Китаю склало 35,2% від загальносвітового. За прогнозами, до 2029 року кількість представників середнього класу в КНР буде перевищувати населення США. Звучить вражаюче, правда? І цей економічний монстр за допомогою проекту нового шовкового шляху зараз активно налагоджує бізнес-зв"язки з усім світом, створює умови для експорту своїх товарів. Можливо, техніка та одяг — це далеко не все з Китаю, що ми незабаром побачимо на полицях магазинів.

 

via