Інфографіка дня: на що витратили гроші з фонду боротьби з коронавірусом

Скільки грошей Україні коштує боротьба з коронавірусом?
Із 64,7 млрд гривень у спеціальному фонді залишилось трохи менш як 10 млрд. Журналісти розкопали, на які саме цілі виділили ці кошти. Ти здивуєшся: більш ніж половина пішла на будівництво доріг та покращення ситуації з транспортом.

Журналісти "Лівого Берегу" написали запити до Казначейства та Мінфіну, а ми намалювали інфографіку, щоб було зручніше порівняти ці суми (а ось таблиця з детальною розбивкою коштів). 

 

фонд боротьби з коронавірусом

35 мільярдів, половину фонду, віддали на дороги та транспорт 

Ці гроші отримало міністерство інфраструктури. Для цього навіть вносили окремі зміни до бюджету. За ці кошти будуть ремонтувати та будувати дороги та покращення транспортного сполучення. 

3 мільярди для МВС

Гроші мають піти на надбавки до зарплати медикам в лікарнях МВС, поліціянтам, нацгвардійцям, рятувальникам, прикордонникам, посадовцям МВС. Найбільше, 2,2 млрд, отримала поліція.

3 мільярди для охорони здоров’я

Міністерство охорони здоров’я отримало 2,9 млрд на засоби індивідуального захисту, закупівлі для лікарень та лабораторій. І ще 100 мільйонів на апарати штучної вентиляції легень. 

Гроші виділили навіть Міносвіти

У серединці червня Кабмін скасував офлайнове пробне ЗНО, його перенесли онлайн. Оскільки участь у ньому платна, до 150 гривень, держава повернула абітурієнтам гроші. 

Закупили обладнання для лікарів у тюрмах 

Медики виконавчої служби отримали 230 мільйонів гривень 

І роздали багато державної допомоги 

Майже 13 мільярдів віддали Мінсоцполітики та Фонду соціального страхування на різноманітні виплати та матеріальну допомогу.