Графік дня: скільки туристів приїздять до України та інших країн

Туристи всього світу визнали Україну однією із найпривабливіших країн. Ми посідаємо 27 місце за популярністю серед туристів, і обійшли Ірландію, Швейцарію, Сингапур та ще півтори сотні держав.

У світі майже 200 країн. Більшість із них є членами Всесвітньої туристичної організації, тому можна сказати, що вона має дані про кількість туристів у всьому світі.

карта туристичної привабливості

Найпопулярніші країни для туризму — Франція, США та Іспанія

2016 року (останні наявні дані) Францію відвідали 82,6 млн мандрівників. Найбільше туристів приїхали до Парижу, а найпопулярніша пам"ятка столиці, за даними рейтингу, — Ейфелева вежа. Тож якщо раптом захочете побачити її зблизька, як будете у місті, зважайте на те, що фактично це найбільш шанована в світі туристична принада.

Сполучені Штати та Іспанія протягом року прийняли по 75,6 млн гостей.

Україна — на 27 місці з 13,3 млн туристів  

Це більше за кількість туристів у Чехії, Португалії, Швейцарії, Швеції, Норвегії, Ісландії, Сингапурі, Австралії, Бразилії, Індонезії, Новій Зеландії та ще безлічі чудових країн із багатющою історією, дивовижною природою та старовинними пам"ятками.

Це майже стільки, як у Польщі (17,5 млн) або Чехії (11,9 млн).

Індія — лідер за зростанням туристичної привабливості

За 10 років потік гостей до Індії зріс із 2,6 млн у 2010 році до 14,6 у 2016-му — тобто на 462% (або у 5,5 разу). Інші лідери за зростанням — Угорщина (410%) та Японія (400%).

В Україні туристичний потік не так швидко перетворювався на повноводну ріку — ми збільшили кількість гостей вдвічі за 10 років.Дані на карті — за 2016 рік, тобто незабаром після початку війни, коли новини із України були пов"язані передусім із бойовими діями та кризою. Легко здогадатись, що така інформація відлякувала частину людей, які збирались приїхати до України. А теперь уяви, скільки туристів може гостинно прийняти Україна, коли поверне Крим і нарешті відреставрує старовинні замки :)


Via та via