Colocation за ціною Біг Мака – як порахувати та скільки сервіс коштуватиме вашому бізнесу

Послуги комерційних дата-центрів давно стали важливою складовою бізнесу. Проте деякі власники компаній досі віддають перевагу зберіганню даних на сервері в офісі та вважають це безпечним. Тож чи надійно зберігати інформацію таким методом? Та як забезпечується захист даних в комерційних дата-центрах і скільки це може коштуватиме бізнесу?

Відповіді на ці запитання надали спеціалісти дата-центру GigaCenter спеціально для BusinessViews.

Який спосіб зберігання даних слід обрати

Дійсно інформацію компанії можна зберігати на сервері у кабінеті. Але в офісі може зникнути світло. Сервер можуть викрасти або конфіскувати правоохоронці. Щоб  уникнути таких ризиків бізнес віддає перевагу дата-центрам, а саме сервісу колокейшн (colocation).

Colocation — розміщення обладнання клієнта в спеціалізованих місцях — дата-центрах. Вони мають необхідну IT-інфраструктуру та кваліфікований персонал. Протягом 2020 року глобальний ринок колокейшн сягнув 44,42 млрд доларів. Для порівняння, у 2019 році Statista.com оцінила цей ринок у 31,39 млрд. Тобто протягом року сегмент зріс на 40%.

Наведемо просту аналогію для кращого розуміння сервісу colocation.

Наприклад, ви нещодавно придбали машину і тепер шукаєте надійне місце для її зберігання. Для вирішення такого завдання у вас є два варіанти. Перший — виділити велику суму грошей і самостійно побудувати гараж з системою сигналізації, пожежогасіння та інших необхідних складових. 

Інший варіант — орендувати гараж на платному паркінгу з цілодобовою системою охорони, відеоспостереженням, пожежогасінням та іншими перевагами. Цей варіант і є аналогом сервісу колокейшн в комерційному дата-центрі.

Завдяки чому colocation гарантує захист даних

По-перше, дата-центр це надійна IT-інфраструктура, в якій зарезервована кожна її складова (система пожежогасіння, електроживлення, відеоспостереження, моніторингу та інші). Навіть якщо зникне електроживлення з вашими даними нічого не станеться, а сервери продовжать працювати.

По-друге, навіть вночі ваше обладнання знаходиться під наглядом спеціалістів, адже техпідтримка та система моніторингу працює 24/7.

По-третє, не тільки інфраструктура, але і якість сервісу дата-центру відповідає міжнародним стандартам. В такому разі захищеність даних клієнта гарантована.

Скільки colocation обійдеться бізнесу

Хоча у більшості підприємців таки присутня думка, що colocation — дорогий сервіс для бізнесу, ми запевнимо вас у зворотному. Адже послугу може дозволити собі кожен бізнес. Тож яка вартість такого сервісу?

Розглянемо три приклади бізнесу на різних "стадіях розвитку" — стартап, сервіс доставки продуктів та мережу стоматологічних клінік.

Почнемо зі стартапу

За основу візьмемо український стартап для тварин, який розробляє QR-паспорт для тварин. Додаток допомагає ідентифікувати тварину та швидко знайти її власника у разі якщо та загубилася.

На старті такого бізнесу об’єми даних невеликі. В основному це зберігання бази даних користувачів, QR-коди тварин, основна інформація додатку та інші. 

Для вирішення таких завдань підійде оренда одного юніта (місце під розміщення сервера клієнта) загальною потужністю 400Вт. Орендна плата за таку послугу на місяць становить 1648 грн. І в перерахунку на 1 день це 55 грн. Що на прикладі дійсно дорівнює вартості Біг Маку.

Тепер розглянемо на прикладі сервісу доставки продуктів з двома відділеннями у Борисполі

В такого бізнесу масиви даних більші. Адже компанії вже необхідно розмістити бухгалтерську програму (Medoc або 1С), базу даних клієнтів, систему онлайн-платежів, документацію та іншу інформацію. Такі задачі допоможе вирішити оренда двох юнітів, загальною потужністю 1000Вт. Вартість такої послуги на місяць складає 3904 грн. 

І останній приклад — мережа стоматологічних клінік у Києві (п’ять стоматологій)

У такого бізнесу потреба в зберіганні даних значно більша, як й кількість співробітників, що генерують інформацію. 

Мережі стоматологічних клінік необхідно зберігати базу даних клієнтів, інформацію щодо постачальників, підтримувати онлайн-сервіси та роботу сайту, програму лояльності,  бухгалтерські програми, документацію замовників, подбати про резервування даних в хмарних сервісах та багато іншого. Для вирішення таких завдань слід обрати п`ять юнітів, потужністю 1500 Вт. Такий сервіс коштуватиме бізнесу 6720 грн на місяць.

 

Вибір способу зберігання даних — рішення, яке може прийняти лише власник бізнесу або технічний фахівець. Адже вирішуючи таке завдання слід виходити з потреб та особливостей бізнесу. Головне, щоб обраний вами спосіб гарантував стабільність та надійність збереження інформації.