Графік дня: скільки грошей виділяють різні держави для підтримки бізнесу на карантині

Зараз навіть держави, які вже давно забули про соціалізм і які не люблять роздавати бізнесу гроші, виділяють шалені кошти на підтримку бізнесу. Україна — також. Державна підтримка бізнесу в Україні — 9,3 млрд гривень.

В економіці все пов’язано. Люди не ходять в ресторани (навіть якщо вони відриті), ті отримують менше прибутку, платять менші зарплати своїм працівникам (або навіть звільняють частину персоналу), працівники і самі витрачають менше грошей на продукти чи послуги. Магазини чи перукарні, у яких вони не витратили гроші, отримають менший дохід і також змушені зменшувати зарплати… І всі разом платять менше до бюджету.

 

Тому підтримувати бізнес під час кризи варто. Інша справа — як саме і скільки грошей на це виділяти. 

Скільки грошей виділяють різні країни

  

скільки грошей видялють держави для бізнесу

 

 Україна — 9,3 мільярда гривень 

Не вся допомога держави — це живі гроші. Насправді український уряд, на відміну від деяких інших, гроші напряму не роздавав, тому ефект від підтримки у грошах можна лише приблизно розрахувати. В Україні: 

— скасували ЄСВ для ФОП у березні та квітні,  

— скасували податок на майно у березні, 

— підвищили ліміт для ФОП, 

— збільшили ліміт фонду страхування на випадок безробіття. 

 

рідтримка бізнесу під час карантину

 

Але це менше, ніж потрібно

Торгово-промислова палата Україні частково підрахувала втрати та недоотриманий дохід. Поки лише у двох індустріях, транспорт та перукарні, та частково вартість оренди приміщень. Вийшло 3,7 мільярда гривень. І навіть з таких дуже неповних розрахунків зрозуміло, що 9,3 млрд грн — це мало для України. 

Зараз без роботи залишились від 4 до 5,5 мільйона українців

У період карантину, за оцінками тієї ж Торгово-промислової палати, вимушено не працюють 4 мільйони осіб (не здивуємось, якщо їх кількість насправді більша). 

 

Є й інші дані — згідно з опитуванням, 5,5 мільйонів взагалі втратили дохід (16% від групи 18+ років). 

 

безробіття чезер карантин

Графік підготувала контент-маркетингова агенція Top Lead

 

Епідемія — це надзвичайна ситуація, до якої не була готова жодна країна. Але мільйони людей вже втратили роботу, і кожного дня їх стає все більше. Занадто довгий карантин, непродумані обмеження для бізнесу чи неадекватна підтримка бізнесу здатні вбити не менше людей, ніж епідемія.