11 інфографік про фармацевтичну індустрію під час війни

Як змінюється фармацевтичний ринок, як працюють фармкомпанії під час війни, наскільки Україна готова зменшувати залежність від імпорту, про інновації та інші важливі питання фармацевтики.

Щокілька тижнів телеграм-канал про війну в інфографіці UA War Infographics влаштовує інфографічні марафони, присвячені важливій темі сучасної Україні. Це інфографіки з марафону про фармацевтику. Попри складнощі, це найбільш інноваційна в Україні індустрія, і вона має великий потенціал для того, щоб драйвити економічне зростання України. 

Як виглядає ринок ліків?

На ньому дві великі групи покупців — люди, які купують в аптеках, і держава, яка купує централізовано для лікарень. За час вторгнення частка держави на ринку зменшилась, бо надходить велика гуманітарна допомога, зменшилась кількість людей в Україні і багато лікарень зараз не працюють.

структура фармринку України

Українці зробили стратегічні запаси ліків

Війна викликала паніку, тому люди почали робити стратегічні запаси ліків. Відповідно у перші дні вторгнення продажі в аптеках стрімко зросли. Наразі ж ринок стабілізувався, але продажі потрохи зменшуються.  

продажі ліків Україна

Найбільш популярні ліки

Війна також вплинула на споживання ліків. До вторгнення був високий рівень споживання антибіотиків, наразі він зменшився. Натомість на фоні війни помітно зросло споживання заспокійливих.

найбільш популярні ліки

З початку року держава закупила ліків на більш ніж 5 млрд грн

Однак 3,5 млрд грн було витрачено ще до війни, на фоні сплексу COVID-19. Зараз обсяг закупівель значно зменшився, однак він компенсується гуманітарною допомогою. За 100 днів війни МОЗ отримало 6,5 тис. тонн медичної гуманітарної допомоги вартістю у 7,9 млрд грн!

державні закупівлі ліків

Як відчувають себе топові фармкомпанії під час війни?

Більшість компаній ринку зростає попри нестабільність попиту, втрату інфраструктури, перебої в поставках та інші фактори, що ускладнюють роботу.

фармринок України

90% фармкомпанії в Україні допомагають ЗСУ, державі, волонтерам чи волонтерять самі

допомога ЗСУ

У квітні "Дарниця" відкрила безкоштовний кол-центр для допомоги у пошуку ліків 

Телефон гарячої лінії "Дарниця": 0 800 — 407 — 877, понеділок-субота з 8:00 до 20:00.

Дарниця під час війни

Більшість ліків в Україні — українського виробництва

Національна безпека країни складається із багатьох складових. І досить важливе місце в ній посідає фармацевтика. Висока залежність від імпортних ліків може призвести до їх дефіциту у критичний час, такий як пандемія чи війна.

національна безпека України — фармацевтика

Україна може виробляти більше 

Зниження імпортозалежності в фармі — пріоритет країни. Українські компанії готові нарощувати виробництво, але українці теж повинні допомагати їм у цьому. МОЗ закликає купувати ліки орієнтуючись на діючу речовину, а не на бренд. Тим паче, що державну реєстрацію проходять всі ліки як вітчизняного, так і іноземного виробництва, а отже, усі вони є однаково якісними.

імпорт фврмацевтика

Фармацевтика — найбільш інноваційна індустрія економіки 

Фармацевтика — одна із найбільш інноваційних галузей України і продовжує активно трансформуватись. Інновації тут всюди — від виробництва до комунікації з клієнтами.

інновації в фармацевтиці

Фармацевтика має великий експортний потенціал, але є перепони, що стримують експорт українських ліків.

експорт фармацевтика