Карта: де і як на Марсі українці будуть вирощувати пшеницю та картоплю

До 2024 року Ілон Маск збирається вислати на Марс як мінімум два вантажні кораблі, а створити перші колонії планує до початку ймовірної світової війни. Крім питання, як туди дістатися, виникає питання, де вирощувати їжу та яким буде сільське господарство Марсу. Вчені вже знайшли на карті цієї планети місця, які могли б за собою закріпити українські фермери та агрохолдинги.

Зараз ми ближче до висадки на Марсі, ніж коли-небудь раніше. Наприклад, приватна компанія SpaceX розробила ракетоносії сімейства Falcon та космічний корабель Dragon, що в перспективі допоможе людству подорожувати у космосі. А автори проєкту Food in Mars and Moon вже знають, де люди можуть вирощувати сільгосппродукти на Марсі та на Місяці. 

На Марсі краще селитись біля екватора та у низовинах

Вчені розробили карту, де врахували рівень радіації, клімат, місцевість і наявність ґрунту. Вони розглянули поживні речовини, які містив ґрунт, а також дослідили запаси льоду (який на Марсі зустрічається не усюди). Найбільш придатні для життя місця на карті позначені темно-синім кольором. Частину цих місць вже дослідили. Наприклад, Acidalia Planitia. Саме у цих регіонах "Кернел" зможе вирощувати соняшник, МХП — курятину, а фермери збиратимуть урожай органічної марсіанської цибулі.  

карта марсу

Карта Марсу. Джерело: Tech Insider

 

При цьому краще триматися якомога далі від неактивних вулканів Марсу, а саме Олімпу (висотою 21 кілометр) та Елізіуму (16 кілометрів).

Неактивні вулкани на Марсі

На Марсі можна вирощувати квасолю, помідори, моркву та картоплю

Вчені, які працюють над вивченням можливостей ґрунту з Марса, створили свій власний сад з умовами, які є на червоній планеті. За останні п’ять років результати були досить успішні. Наприклад, у штучних умовах зібрали урожай зеленої квасолі, помідорів, моркви та картоплі. 

У майбутньому це допоможе створювати перші марсіанські ферми. Вирощувати продукти самостійно поселенці Марсу будуть змушені тому, що привезти туди свіжі овочі неможливо: політ займає близько 10 місяців. До того ж екіпаж на борт може з собою брати лише харчові замінники.

Першими тваринами на Марсі стануть дощові черв’яки

Колоністам потрібна буде закрита сільськогосподарська екосистема та можливість використовувати мало не все, що вони мають, повторно. Тому розвивати сільське господарство на Марсі допоможуть земні дощові черв’яки, бо вони харчуються рештками рослин, розщеплюють іх та удобрюють ґрунт.

Черв’яки добре виживають у марсіанському ґрунті

Найбільшою несподіванкою для дослідників стало те, що черв’яки вижили на марсіанській землі, яка є гострою у прямому сенсі цього слова. Якщо поглянути на ґрунт з Марса під мікроскопом, то він має гострі краї. Тобто для черв’яків їсти марсіанську землю — те ж саме, що для людини їсти бите скло. Але піддослідні впорались з цим і навіть мають потомство після таких випробувань. 

До колонізації червоної планети ще далеченько, і, можливо, це станеться навіть не за життя нинішнього молодого покоління. І ніхто точно не знає, що до того часу станеться з українськими агрохолдингами. Можливо, вони будуть виробляти штучне м’ясо з синтезованих у лабораторії клітин. Але це насправді не має значення. Бо фактично у людей зараз є два варіанти: або очистити від забруднення Землю та регулювати народжуваність, або колонізувати інші планети. І поки що висадка на Марсі чи на якомусь із супутників Юпітера видається більш реалістичною ідеєю. 

via

Хоча на Марсі сільське господарство вести поки що неможливо, на Землі для цього є всі умови: родюча земля (особливо в Україні), технології, які забезпечують велику врожайність, і дослідники, які ставлять фантастичні експерименти. Про сільське господарство та агробізнес Землі ми випустили яскравий довідник, повний інфографіки, яка розповідає, що у нас росте, як і де саме, показує місце України на світовому аграрному ринку та роль України у забезпеченні світової продовольчої безпеки. Завантаж довідник безкоштовно, клікнувши по баннеру нижче.

Автори довідника — контент-маркетингова агенція Top Lead та головний сайт про агробізнес Latifundist за підтримки партнерів: юридичної фірми Aequo, банку Credit Agricole та компанії Baker Tilly.