Чим відрізняються різні типи масок

Є 5 поширених типів масок, але не всі однаково ефективні, коли ти гуляєш з орендованим собакою.

Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що носити маску всім не обов’язково. Якщо у тебе немає підозри на вірус, вона буде потрібна лише в тому випадку, якщо ти доглядаєш за хворим. Але багато країн, як і Україна, заборонили виходити без масок з дому — тому що у багатьох людей хвороба може розвиватись без симптомів, але вони здатні заражати інших. 

 

типи захисних масок

 

Хірургічні — для медиків

У них 4 шари, в тому числі один, який не дозволяє рідині з твого рота та носа розлітатись навколо. Захищає і носія, і оточення, але від вірусів — не дуже надійно. 

Процедурні — для всіх 

У таких масок 3 шари (немає того, який захищає навколишніх людей від рідини), тому якщо дуже сильно чхати чи плюватись, те, що у тебе в роті, може потрапити назовні. Тобто захист і оточення, і носія не дуже надійний. 

Саморобна — годиться лише в побутових умовах 

Ходити в масці з кількох шарів марлі та вати краще, ніж взагалі без неї, але вона затримає лише найбільші краплі слини чи шмарклів. 

Багаторазова маска Pitta

Від попередніх серйозно відрізняється хіба що тим, що її можна носити допоки вона не деформується чи не забрудниться так, що це стане видно. Від вірусів не захищає. 

 

Потрібно дезінфікувати кожні 2 години. 

Респіратори №95 бувають різні 

Це найбільш надійний варіант. Надійніше лише взагалі сидіти вдома. Але вони бувають трьох типів: FFP1, FFP2 та FFP3, і найкращий ступінь захисту в останньої. 

 

Потрібно дезінфікувати кожні 2 години. 

Правила носіння масок

Коли ти надягаєш чи знімаєш маску, братись потрібно за гумки, якими вона кріпиться за вухами. Перед тим, як її надягти та після того, як зняти, потрібно помити руки з милом чи обробити їх спиртом. Якщо торкнувся іншої частини маски, руки також потрібно помити або обробити. Носити одноразові маски можна не більше 4 годин (або до тих пір, коли вона стала вологою). 

 

як носити маски

 

Носити маску потрібно, але такої, яка б захистила на 100%, немає.  

А ось це читав?!