5 способів підтримати імунітет під час епідемії коронавірусу та 5 способів нашкодити йому

Після спалаху епідемії почались спекуляції на масках. Повір, за кілька тижнів почнуться спекуляції на ліках проти коронавірусу, хоча до їх винайдення ще далеко. Замість того, щоб вірити спритним ділкам, краще дослухайся до цих порад медиків, і ймовірність заразитись чи отримати ускладнення значно зменшиться.

Що допоможе імунітету 

1. Отримувати достатньо вітаміну D. Сонце — відмінне джерело вітаміну D. Проте весною його може бути недостатньо, тому буде непогано, якщо ти почнеш приймати цей вітамін в добавках в помірних дозах. А також вітамін D можна отримати з їжею: лососем, тунцем, скумбрією, і невеликих кількостях з яловичою печінкою, яйцями, сиром та грибами. 

Дослідження показують, що вітамін D допомагає організму боротися з вірусом. Він не захищає від зараження, але допомагає легше перенести хворобу та швидше одужати. 

2. Добре спати. Здоровий сон допомагає організму відновлюватися та ефективно захищати себе. Норма сну для більшості людей — 7-9 годин. Навіть одна ніч поганого сну може зменшити кількість імунних клітин, які борються з вірусами, аж на 70%.

3. Активно рухатись та займатись спортом. Фізичні вправи допомагають не лише підтримувати та покращувати твоє здоров'я, але і підіймають настрій. Навіть якщо зараз у тебе немає доступу до тренажерки, басейну або йога-студії, є й інші варіанти: ходьба і біг (десь в безлюдних місцях), вправи вдома на килимку, з гантелями чи навіть банальне віджимання.  

4. Добре мити руки — краще за все допоможе не заразитися або не розповсюдити вірус.

5. Зменшити кількість стресових ситуацій. Довіряй лише перевіреним джерелам інформації. Щодня роби те, що тебе заспокоює, наприклад, читай, займайся медитацією абощо. Також для імунітету добре мати домашніх тварин: вони знижують рівень стресу. І, на щастя, не можуть розповсюджувати коронавірус

Що зашкодить імунітету 

1. Вживати багато алкоголю.  

Велика кількість алкоголю робить тебе більш вразливим до хвороб. Хоча келих вина чи пляшка пива зрідка не зашкодять.

2. Обжиратися цитрусовими в надії, що вони знешкодять вірус. 

3. Відмовлятися від цукру. Зайва пампушка не збільшить твої шанси заразитися. Але потрібно пам’ятати, що цукор — це наркотик (і ми не перебільшуємо, дослідження показують. що це справді так).  

4. Споживати величезні дози вітамінів. Жодна кількість вітамінів не врятує тебе, якщо ти будеш контактувати з хворим. А їх надлишок може призвести до нудоти, запаморочення, головного болю, пошкодження різних органів, коми або навіть смерті Вітаміни потрібно вживати після консультації з лікарем! .

5. Приймати ліки без призначення лікаря.  

Ліків проти коронавірусу поки що немає, і будуть вони як мінімум за рік, бо навіть вже розроблені препарати потрібно тестувати, щоб переконатись, що вони не зашкодять. 

Тому вести здоровий спосіб життя, мити руки та дотримуватись карантину — найкраще, що ти можеш для себе зробити.

via

Хочеш більше надихаючих прикладів компаній, які використали кризу, щоб трансформувати бізнес? Підписуйся на наш канал в телеграмі, там ми кожного дня публікуємо такі історії.

А ось це читав?!