Найкращі альтернативи Zoom

У популярного через карантин сервісу Zoom проблеми з приватністю. Кілька тисяч записів відеодзвінків опинились у відкритому доступі. Також сервіс може автоматично додавати користувачів у контакти один до одного і таким чином розкривати їх особисті дані. Тайвань та Канада заборонили своїм чиновникам користуватись цим сервісом. Ось кілька інших хороших сервісів, які можуть замінити Zoom.

За гроші

Google Hangouts (Enterprise)

Напевно, найбільш очевидний вибір. Це старий, відомий та надійний сервіс. З’явився ще у 2013 році — дідусь всіх подібних Можна користуватись і з комп’ютера, і з телефона. 

 

Платна версія розрахована на чат до 250 учасників (залежить від тарифного плану), можна працювати з презентаціями, записувати зустрічі, є опції для модерації зустрічі. 

 

Є й безкоштовна версія, але через обмеження підходить не для всіх цілей. Одна конференція вміщує до 150 учасників, заходити можна лише через гугл-акаунти, немає можливості показувати презентацію та записувати дзвінки. 

 

Ціна — від $5,4 на місяць. 

 

Google Hangouts

 

Zoho Meetings

У цього сервісу є особливість — не потрібно примушувати учасників зустрічі встановлювати програми чи заходили в акаунти, достатньо лише надіслати учаснику посилання на конференцію. 

 

Є версія для комп’ютерів, вебу та смартфонів. 

 

Можна записувати зустрічі, є інструменти для модерації, максимальна кількість учасників — 250 осіб (залежить від тарифного плану). 

 

Ціна — від $8 на місяць. 

 

Zoho Meetings

 

Zencastr

Взагалі це сервіс для подкастів, а не організації конференцій, тому відеодзвінків там немає, але для аудіо — згодиться. 

 

Через епідемію сервіс зняв обмеження на кількість учасників та на запис зустрічі (а зазвичай в одному дзвінку може бути не більше 3 осів, а записувати можна не більше 8 годин на місяць). 

 

Ціна — від $18 на місяць. 

 

Zencastr

Скріншот Willie Sanchez

 

Безкоштовні 

Discord

Цей сервіс в першу чергу розрахований на геймерів, але може згодитись і для інших груп людей. Можна організовувати відео-, аудіо- та текстові чати. 


У відеочатах можуть брати участь до 9 осіб. Зате є можливість демонстрації екрану всі учасникам. 

 

Його також можна запускати як з браузера, так і з комп’ютера, і зі смартфона. 

WhatsApp та Facebook Messenger

Обидва належать Facebook. Тут є групові аудіо- та відеодзвінки, але немає таких інструментів для проведення конференцій, як у попередніх сервісів. Та якщо потрібно поговорити з кількома колегами, обидва підійдуть. 

 

Facebook Messenger

FaceTime

Це сервіс Apple, тому на пристроях інших виробників запустити його не вдасться. Але техніка Apple зараз є у величезної кількості людей, тому вирішили написати про нього у цій добірці.

 

Підтримує групові дзвінки до 32 учасників. 

 

Skype

Добре відомий Skype дає змогу підключати до 50 осіб. Конференцію, напевно, не проведеш, але для чату з колегами чи друзями згодиться. Також не дуже добре те, що у кожного учасника повинен бути акаунт Microsoft. 

 

Працює на всіх платформах. 

 

via