Топ-10 найкрасивіших банкнот світу — рейтинг BusinessViews

Пам’ятаєш фейк про те, що українську гривню обрали найкрасивішою купюрою світу? Насправді наші гроші двічі подавали на конкурс, але кращими поки не визнавали. Можливо, новій купюрі в 1000 гривень із зображенням Володимира Вернадського це вдасться.

Незабаром в українських грошей з’явиться шанс потрапити до списку 15 найкрасивіших у світі. 25 жовтня в обіг надійде нова купюра номіналом 1000 гривень. 

Торішнім переможцем Міжнародна спільнота банкнот визнала канадську 10-доларову банкноту. 

Яка купюра стане найкрасивішою у 2019 році, дізнаємось у лютому 2020. А поки пропонуємо тобі власну спробу скласти рейтинг естетично привабливих грошей, серед яких є як учасники, так і переможці минулих років. Виглядає це хоч і суб’єктивно, проте гарно.

Канадські вертикально орієнтовані 10 доларів — найкрасивіші у 2018

На банкноті зображена Віола Десмонд — канадська підприємниця, відома як борець з расовою нерівністю. А на зворотній стороні зображений музей прав людини у Вінніпезі.

Переможець конкурсу у 2017 році — 10 швейцарських франків

Банкноту обрали з понад 170 претендентів. Жовта вертикальна купюра має найновіші стандарти технологічної безпеки. 

50 швейцарських франків були кращими у 2016 році

Ця купюра була першою банкнотою, яку Швейцарський банк випустив за останні 20 років.

5 новозеландських доларів 

На купюрі зображений найвідоміший альпініст в історії Нової Зеландії — сер Едмунд Хілларі та найвища гора в країні — Маунт Кук. Саме цю банкноту фахівці визнали найкращою з 40 банкнот з оригінальним дизайном у 2015 році.

10 тисяч тенге з Казахстану

Купюра була розроблена спільно з англійською компанією De La Rue, яка є найбільшим у світі виробником цінних паперів та Національним банком Казахстану. Тут зображені пам’ятник "Казак Елі" та птахи, а на звороті — Президентський палац.

10 тисяч тенге — це приблизно 53 євро.

1000 мальдівських руфій

Банкнота синього кольору у 1000 мальдівських руфій зображує морське життя на Мальдівах. З одного боку — зелена морська черепаха, що плаває в кораловому рифі. На тильній стороні — китова акула.

Банкноту випустили у 2015 році.

50 доларів Тринідад і Тобаго

Центральний банк Тринідад і Тобаго став першим юбанком Карибського басейну та п’ятим у Західній півкулі, який використав полімери для виготовлення банкноти. Саме з їх додаванням були виготовлені місцеві 50 доларів. На купюрі зобразили червону квітку гібіскусу та жінку в карнавальному костюмі.

5 доларів Фіджі

Банкнота потрапила в обіг у 2013 році. На ній зображене все, що можна побачити на Фіджі: птах кулавай, ігуана та пальми.

50 тисяч угандійських шилінгів

Введена у 2010 році, ця купюра зображує Пам'ятник Незалежності країни, тропічний ліс Бвінді та срібну гірську горилу.

2 бермудських долари

Бермудська банкнота номіналом 2 долари на одному боці має зображення синього птаха, якого тут можна зустріти в парках. На зворотному — король Нептун та Королівська військово-морська верф, яка була основною базою британського Королівського флоту між прийняттям Американської Незалежності та Холодною війною.