Транзит газу: про що домовились Україна та Росія

Деталі домовленостей між Україною та Росією: Україна отримає від Росії майже 10 мільярдів доларів та буде транспортувати російський газ до ЄС ще принаймні 5 років. Але частину грошей, які вимагала з "Газпрому". пробачить.

Нафтогаз" та "Газпром" нарешті підписали договір про транзит російського газу.

Україна відмовилась від нового суду у Стокгольмі

За умовами договору з "Газпромом", ми відмовляємось від претензій до російської компанії на 12 мільярдів доларів, які вимагали у Стокгольмському арбітражі за транзит газу. Ця справа судом ще не розглядалась, але, очевидно, і не буде. 

 

Ці 12,2 мільярда доларів —  це гроші, які Україна могла б отримати, якби Росія відмовилась від транзиту через Україну. А оскільки Росія погодилась продовжити транзит, підстав вимагати цю суму немає. 

Та від стягнення з "Газпрому" штафу за порушення українського антимонопольного законодавства

По-друге, це 7,5 млрд доларів, які "Газпром" повинен сплатити як штраф за рішенням Антимонопольного комітету України — за зловживання монопольним становищем. 

І отримала гроші, які арбітраж присудив за минулим позовом

Це 2,9 мільярда доларів, Які "Газпром" протягом кількох років не платив та навіть намагався оскаржити це рішення (але нещодавно програв остаточно). 

Транзит буде протягом 5 років

2020 рік — 65 мільярдів кубометрів, 2021-24 роки — по 40 мільярдів кубометрів. Володимир Зеленський написав на фейсбуці, що це буде коштувати Росії як мінімум 7 мільярдів доларів. Скільки точно, залежить від того, скільки газу Росія фактично буде прокачувати через Україну — можливо обсяги будуть більшими. 

 

Вартість транзиту поки що офіційно не озвучили. 

Чому Україна на це пішла? 

 

Пояснень щодо відмови від штрафу Антимонопольного комітету немає.  

 

транзит газу — про що домовились Україна та Росія

А ось це читав?!