Штат Нью-Йорк: факти про економічну суперзірку світового рівня

Розмір ВВП штату порівнюють з такими економічними гігантами, як Канада та Південна Корея. Діаманти — №1 в експорті Нью-Йорку.А у місті Нью-Йорк живуть 103 мільярдери.

Штат Нью-Йорк дуже різноманітний. Його північна або "верхня" частина — переважно сільська і не так густо населена, як кілька невеликих островів, де, власне, і розташоване ультраурбанізоване місто Нью-Йорк.

 

Джерело: New York State Library


А місто Нью-Йорк — одне з найбагатших у світі після Токіо. І водночас до штату Нью-Йорк входить найбідніший округ в США — Бронкс.

Економіка Нью-Йорка майже дорівнює економіці Канади та більша за швейцарську

Якби цей штат був країною, то займав би 11 місце серед найбільших економік світу. При тому, що його площа (141 300 км²) у 70 разів менша за площу Канади (9 985 000 км²) і в 4 рази — України (603 628 км²).

 

 

Штат займає 1% всієї площі США, і водночас 8% ВВП країни надходить саме від Нью-Йорка

 

Джерело: Amazon


До 2035 року Нью-Йорк може стати найбагатшим містом у світі

У 2015 році найбагатшим містом у світі став Токіо. У звіті про глобальні міста некомерційної організації Oxford Economics відзначається, що до 2035 року об'єм економіки міста Нью-Йорк може обігнати Токіо і досягти $2,5 трлн.


Джерело: Market Watch

У місті Нью-Йорк живе 103 людини зі списку Forbes (це більше, ніж в будь-якому іншому місті у світі)

З 2017 року Нью-Йорк — найбільш привабливе місце для життя найбагатших людей світу. Окрім Китаю, Німеччини та Індії, в Нью-Йорку живе більше мільярдерів, ніж у будь-якій іншій країні світу. 

 

Джерело: SFGate 

 

Це другий яблучний штат у країні

США посідає друге місце за вирощуванням яблук у світі після Китаю. А Нью-Йорк, у свою чергу — другий у країні після Вашингтона. 

 

Штат Нью-Йорк — дім для 700 яблучних садів, де зростає близько 12 різних видів яблук. На рік сади вирощують близько 29,5 млн бушелів (у кожному по 125 яблук). Крім того, у штаті яблука створюють 10 000 робочих місць в сільському господарстві та 7 500 — в інших сферах, таких як маркетинг, продажі тощо.

Найбільше Нью-Йорк експортує предмети розкоші

За вартістю перше місце в експорті Нью-Йорка займають діаманти. В минулому році загальна ціна експортованих діамантів склала майже $12 млн.

 

Після діамантів йдуть картини, ювелірні вироби з дорогоцінних металів, золото, рубіни та скульптури.

У місті Нью-Йорк знаходиться найдорожчий будинок в США

Вартість цього пентхауса —  $238 млн, що в 180 разів більше, ніж середня ціна за житло в дорогому Манхеттені ($1,32 млн). Він займає три поверхи головної житлової висотки в центрі Манхеттену.

 

Джерело: Realty Times

 

Він удвічі дорожчий за ось цей шикарний будинок у Каліфорнії!

 

 

2/3 жителів Нью-Йорка винаймають житло

Жити у власному будинку дорожче. Тоді як середня ціна за оренду — $1 340, за утримання власного будинку доведеться заплатити в середньому $2 588 (з іпотекою). А середні ціни на купівлю житла досягають пів мільйона доларів.

 

Джерело: Value Pinguin


В США взагалі 63% населення живе у власних будинках.

 

Манхеттен — світове місце офісів та бізнес-центрів

Більшість світових корпорацій обирають для розміщення своїх головних офісів саме цю частину міста Нью-Йорк. 524 мільйони квадратних метрів — стільки місця займають усі офіси Манхеттену. А Мідтаун (район Манхеттену) є найбільшим діловим центром у світі з близько 400 мільйонами квадратних метрів офісів.


Джерело: Statista