Карта скасування карантину в Європі

Розібрались в планах скасування карантину в різних країнах.

Європейські уряди зараз мають справу з тим, що прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рутте назвав "диявольською дилемою": полегшити ізоляційні заходи, щоб врятувати економіку, або тримати все зачиненим до тих пір, поки не буде впевненості, що пандемія минула. Рішення кожної держави відрізняються і залежать від кількості хворих, здорових, прогнозів захворюваності, стану економіки та бажання сподобатись виборцям. 

 

На карті рожевим позначені держави, де карантин ще продовжується, жовтим — де відбуваються певні кроки для виходу, білим — країни, в яких не вводилися жорсткі ізоляційні заходи.

 

пом'якшення карантину в Європі

 Інтерактивна карта виходу з карантину з останніми актуальними даними за посиланням

Австрія, Данія та Німеччина вже почали виходити з карантину

У Австрії та Данії невеличкі крамниці працюють вже з середини квітня. 

 

У Німеччині з 20 квітня працюють невеликі магазини. З 4 травня відкриються деякі школи та перукарні. Але канцлер Ангела Меркель попередила про те, що може статися рецидив епідемії. 

В Іспанії з 3 травня дозволять виходити на прогулянку

Проте більша частина бізнесу ще буде закрита. 

Італія почне знімати обмеження з 4 травня 

Попри те, що прем'єр-міністр Джузеппе Конте попередив, що друга хвиля епідемії спричинить повторне збільшення смертності та шкоду для економіки. Магазини та музеї відкриються 18 травня; бари, ресторани та салони краси — з 1 червня.

Франція буде послаблювати обмеження з 11 травня 

Цього дня дозволять працювати магазинам та школам. Кафе та ресторани відкриють наприкінці травня. Великі заходи від 5000 учасників будуть заборонені до вересня. 

 

Масштабні заходи все ще під забороною

Цього року в Мюнхені скасовано фестиваль "Октоберфест", а Іспанія в липні не проводитиме традиційного фестивалю "втечі від биків" у Памплоні. Британський уряд заявив, що скасовувати обмеження ще зарано, тому що у найближчі кілька місяців ситуація буде невизначеною.  

 

Навіть Швеція, яка поки що не встановлювала повного карантину, розмірковує про застосування більш жорсткого підходу до правил соціальної взаємодії, оскільки через теплу весняну погоду натовпи людей прямують до парків, барів та ресторанів. 

 

Наразі єдина країна, яка не встановила великих обмежень, — це Білорусь.

Єдиного правильного рішення поки що ніхто не вигадав

Всі ці кроки нагадують спробу перейти річку по тонкому весняному льоду і не провалитися у воду. З одного боку, прогнози падіння економіки в 2020 році вже гірші за кризу 2009 року. 

 

падіння ввп через карантин  Інфографіка: Baker Tilly Україна

 

З іншого — надію дає те, що в Китаї стартував другий етап випробовування вакцини проти коронавірусу. Проте це ще не готовий до використання препарат, і гарантій його ефективності немає. До того ж, на думку експертів, восени на світ чекає друга хвиля епідемії. Але жодна економіка не витримає настільки довгого карантину, тому відновлювати активність все одно потрібно, але обережно і постійно відстежуючи ситуацію.

 

Урядам потрібно дозволити бізнесу працювати, але не припиняти розповсюджувати освітню інформацію і статистику щодо захворювань та летальних випадків. А громадяни мусять взяти відповідальність за своє життя та здоров’я у власні руки та зрозуміти, що припинення карантину не означає завершення епідемії. Тому потрібно бути обережним, піклуватися про себе та близьких і трохи почекати з відновленням активного соціального життя.