9 фактів та графіків про економіку Італії: все було не дуже добре, а потім прийшов коронавірус
Італія — одна з найбільших економік Європи, проте її і так дуже повільне зростання через пандемію може перетворитись на нульове. Ситуація погіршується тим, що у країни величезний державний борг в 134% від ВВП.
Після 2008 року в Італії почалася довготривала рецесія. Вона спричинила збільшення державного боргу, рекордні показники безробіття і спад виробництва та ділової активності.
Економіка Італії і до епідемії зростала повільно
Економісти пояснюють це тим, що вона в основному залежить від малого та середнього бізнесу. А це такі компанії, яким складно досягти прогресу в інноваціях та конкурувати на світовому ринку.
Коронавірус зробив ще гірше
У 2019 ВВП зріс на 0,1% — це найнижчий показник в Європі. Згідно з прогнозами на 2020 рік, зростання економіки взагалі зупиниться.
Італійська економіка 4 у Європі та 8 у світі
ВВП Італії — $2 трильйони.
Джерело: World Bank
Державний борг складає 134% ВВП, хоча країні єврозони не можна мати борг понад 60% ВВП
І лише в Греції більше — 181%.
Країна чітко розділена на дві частини: індустріальну та аграрну
Північ Італії — високорозвинений і успішний регіон. Велика частина заводів і компаній зі сфери послуг знаходиться саме там. Розвинене машинобудування, виробництво авто, одягу.
Тоді як південь має високий рівень безробіття і сильно відстає від півночі.
Туризм дає 13% ВВП. У 2020 цих грошей може не бути
Якщо ситуація в наступні кілька місяців не нормалізується, країна втратить 22 мільйони потенційних туристів та залишиться без 21 мільярду євро у бюджеті. Через скасування рейсів і бронювань лише в березні туристичний сектор втратив 200 мільйонів євро.
У Італії 2,6 мільйона ферм
Сільське господарство приносить близько 1% у ВВП країни. А 94% ферм — це маленькі сімейні бізнеси, площа землі, яка їм належить, менш як 5 гектарів.
Цього року пандемія загрожує розорити ферми, які існують вже понад 50 років. І це при тому, що на харчі завжди є попит. Наприклад, молочні ферми страждають, тому що їх молоко зазвичай йде на виробництво сиру Грана, який здебільше купують саме туристи.
Італія — найбільший виробник вина у світі та один з лідерів у виробництві оливкової олії
Бонус: лікар-інфекціоніст в Італії заробляє у 8 разів більше за інфекціоніста в Україні
Найвищі зарплати у американських борців з інфекціями. Італійські мають більш скромну зарплату навіть у порівнянні з їх колегами з деяких країн ЄС. Та все ж вона значно більша, ніж в Україні.
Інфографіку підготувала контент-маркетингова агенція Top Lead
Зараз Італія знаходиться і справді в складному становищі. Велика частина бізнесу — маленькі родинні компанії, яким зазвичай дуже складно вижити під час сильних економічних спадів. Також країна сильно залежить від туризму і сфери послуг в цілому, яка, певно, буде простоювати ще декілька місяців. А величезний державний борг погіршує ситуацію, тому що країні складніше залучити гроші.
Не можна сказати, що економіка Італії буде повністю зруйнована. Проте, їй знадобитися декілька років, щоб хоч би повернутися до рівня, який був до епідемії.