4 креативні професії, якими можна оволодіти без вищої освіти

Думав над тим, щоб змінити роботу? Спеціально для тебе відібрали креативні спеціальності, які входять до найбільш оплачуваних в Україні та яким можна навчитись без університету.
Чому саме креативні? Бо ці робочі місця ще довго не зачепить роботизація та цифрова трансформація.

Письменник Айзек Азимов передбачав масову комп"ютеризацію у 21 столітті. Він же говорив, що людина буде кращою за будь-який штучний інтелект тільки завдяки власній креативності та вмінню приймати нестандартні рішення.

Згідно з дослідженням компанії Gartner Inc., вже до 2020 року штучний інтелект замінить більш 1,8 млн існуючих робочих місць, але створить замість них більш 2,3 млн нових. Наприклад, бізнесу потрібні будуть люди для підтримки та контролю над роботизованими системами і комп'ютерами. А хто ще?

1. Маркетолог — 8 000 — 2 800 000 грн

Інформаційний простір переповнений, і бізнесу все складніше досягти клієнта. Тому маркетинг змінюється бувально щокілька років. Хоча нав"язлива реклама на ТБ досі діє, і соцмережі завалені рекламою, але орієнтуватися лише на них — провальна стратегія. 2016 року Фейсбук вчергове змінив власні алгоритми і надав пріоритет у стрічці постам від людей, тому у бізнес-сторінок суттєво впало охоплення.

Бізнес, який хоче мати клієнтів і за 5 років, зараз повинен вкладати гроші не в оренду аудиторії у соцмережах, а у формування власного іміджу та впізнаваності — brand awareness. Особливо важливо це для B2B — тобто бізнесу, який продає щось не людям, а іншому бізнесу. Довгострокова стратегія, яка забезпечить впізнаваність та доведе експертність — інвестувати у створення контенту, тобто у контент-маркетинг, і створювати контент, який вирішуватиме проблеми покупців та даватиме їм нові можливості.

Для навчання можна скористатися сервісом Digital Marketing Foundations Mega Bundle. Цей пакет охоплює пошукову оптимізацію, маркетинг у соцмережах, створення контенту та інші стратегії.

2. Графічний дизайнер — 6 000 — 33 000 грн

Варіантів застосування навичок графічного дизайну маса — розробка логотипів, фірмових стилів, створення макетів для поліграфії, підготовка їх до друку, створення контенту тощо.

Прокачати свої навички можна у школі графічного дизайну Adobe CC. З курсом Adobe Illustrator можна створювати професійні витвори мистецтва зі спецефектами. Adobe InDesign — програма для верстки газет, журналів, брошур, інформаційних бюлетенів та іншого. Photoshop — для створення та обробки зображень.

3. Розробник — 10 000 — 40 000 грн

Айтішники створюють та підтримують численну цифрову інфраструктуру, завдяки якій працює бізнес: сервери, мережі, програми. Україна — країна, в якій IT-індустрія вже добре розвивається та має чудовий потенціал, бо Україна зараз проходить етап, який колись проходили сучасні технологічні гіганти на зразок Ізраїлю — переходить від аутсорсу (IT-сировини) до готового високоприбуткового продукту — власних програм. І бізнес завжди зацікавлений у професіоналах-айтішниках, які мають високі зарплати, незалежно від того, працюють вони в офісі чи віддалено.

Курсів, з яких можна почати навчання, дуже багато. Тобі треба визначатись самостійно, зважаючи на те, у якому напрямку ти хочеш розвиватись. Один із варіантів — Complete Learn To Code Master Class Bundle охоплює багато чого, від основ програмування до надсучасних платформ. Тут можна вивчити мови програмування Java і Python, основи C++, HMTL та JavaScript і як безперешкодно співпрацювати з Git.

4. Менеджер проектів — 15 000 — 60 000 грн

Менеджер — не креативна робота? А от і ні. Якщо ви здатні творчо вирішувати складні проблеми, то можете стати чудовим менеджером проекту. Ініціювання, розгляд і реалізація проектів із впровадження нових бізнес-процесів, програмних інструментів, послуг чи продуктів — робота творча і її також можна освоїти.

Agile Project Management Mastery Bundle вас навчить цьому. Курс цього пакету охоплює програмне забезпечення для управління проектами. JIRA відстежує хід вашого проекту, а Scrum навчить керувати та виконувати найскладніші проекти.

Кілька дружніх порад для тих, хто вирішив змінити професію і побудувати прибуткову кар"єру

- Не відмовляйся від нових знань, бо вже завтра твою роботу можна буде автоматизувати.

- Розширюй кругозір та опановуй суміжні професії, бо нові професії часто виникають на стику старих.

- Вчись працювати з інформацією та управляти процесами. Ці вміння будуть цінуватися ще довго.

- Розвивай комунікативні навички та вчи мови. Змінюються технології, економіка, культура, відносини, але вміння ефективно спілкуватися було, є і буде цінністю, яка добре продається на ринку праці.

Диплом перестав бути показником твоєї цінності для роботодавця. Розвивайся та вчись заробляти притомні гроші, бо на всіх пенсії в Україні не вистачить.

via.

Дані щодо заробітних плат — сайт ua.trud.com

Завантажуй наше свіже дослідження цифрової трансформації українських компаній з великою кількістю кейсів!

Автор дослідження - контент-маркетингова агенція Top Lead. Генеральний партнер - Metinvest Digital. Партнер - AEQUO Law Firm. Інформаційні партнери - Business Views, Міністерство цифрової трансформації України та American Chamber of Commerce in Ukraine.