Якою буде робота програміста у 2020 році

Фахівці Facebook, Stack Overflow, Puppet, Cloudbees, Platform та Red Hat розповіли, що чекає програмістів на роботі у 2020.

Інструменти з автоматичної перевірки коду стануть доступніше

Автоматичний аналіз коду — не новий винахід, але раніше цей сервіс був доступний лише тим командам, які фінансово могли його собі дозволити. У 2020 з'являться безкоштовні альтернативи.

 

Фахівці з автоматизації процесів стають все більш потрібними

У 2020 році ще більше компаній зможуть отримати доступ до інструментів автоматизації ПО. Тому на фахівців у цій сфері буде такий самий попит, як і на дата-інженерів та інженерів машинного навчання — їм буде так само легко знайти роботу за таку ж велику зарплату.

 

Технічний борг продовжує зростати

Технічний борг — це недоробки у програмних системах, які накопичуються та ускладнюють подальші зміни та розширення системи. 

 

Сьогодні, коли створювати та змінювати програми стало набагато швидше і легше, оновлень стає все більше і технічний борг продовжує зростати.

 

І якщо 2019 був роком "я можу розв'язувати цю проблему шляхом створення нової технології", 2020, швидше за все, буде роком "зараз у мене вже дві проблеми".

 

Машинне навчання та штучний інтелект зроблять роботу програміста ефективніше

Різні інструменти (наприклад, ІСР, компілятори, Ci/cd канали тощо), які використовуються програмістом, стануть "розумніше". Вони зможуть запам'ятовувати, як працює розробник, та пізніше стати його віртуальним помічником.

 

Безсерверні технології стануть зручніше

Безсерверні обчислення — функція як послуга, яка розміщена на хмарній платформі та дозволяє розробникам зосередитися на створенні продукту та не відволікатися на налаштування серверів для запуску коду. Вона все зробить за них.

 

У 2020 році очікується поліпшення цих систем. Складні інфраструктури додатків стануть доступними для команд розробників.

 

via

Завантажуй наше свіже дослідження цифрової трансформації українських компаній з великою кількістю кейсів!

Автор дослідження - контент-маркетингова агенція Top Lead. Генеральний партнер - Metinvest Digital. Партнер - AEQUO Law Firm. Інформаційні партнери - Business Views, Міністерство цифрової трансформації України та American Chamber of Commerce in Ukraine.