Ринок землі в Україні – який він? Інфографіка

Як працює ринок землі? Аудиторська компанія Baker Tilly підготували інфографіку з основними фактами та правилами.

Хто може і не може купувати землю?

Хоч ринок землі вже працює, але за деякий час на ньому можуть статись великі зміни — землю зможуть купити громадяни інших країн — якщо це рішення буде ухвалене на референдумі. Та поки за проголосували б лише 15% українців, а 79% проти. 

Втім, декому можливість купити землю закрита назавжди.

правила ринку землі

Скільки землі можна купити?

Щоб захистити ринок від експансії, встановлений ліміт на площу земельного банку, яким може володіти особа. Організувати групу компаній, кожна з яких буде володіти максимальним земельним банком 10 000 га не вийде — частка власника в компанії враховується при загальному підрахунку.

Законодавці зробили низку зусиль для того, щоб зробити угоди купівлі продажі землі прозорими. Розрахунки можливі лише в безготівковій формі, коштами, які мають підтверджене  походження. На першому етапі є індикатор для ціни, а юридичні особи тимчасово вилучені з ринку.

обмеження на нинок землі в Україні

А навіщо взагалі потрібен ринок землі?

Запуск ринку сільськогосподарської землі несе Україні численні вигоди. Експерти Світового Банку підрахували, що його функціювання буде приносити нам 1,6% ВВП щороку, а мільйони українців, що свого часу отримали земельні паї у власність, зможуть повною мірою розпорядитися власністю. Якщо ринок землі покаже свою життєздатність, то можна очікувати зниження рівня корупції й ризиків в земельній сфері, а це фактор розвитку і залучення інвестицій в агробізнес.

переваги ринку землі в Україні

Повна інфографіка

ринок землі в Україні — інфографіка