Xaver 1000: пристрій для бачення крізь стіни

Вже хочемо таку штуку для ЗСУ!

Спеціалісти компанії Camero-Tech, що знаходиться в Ізраїлі, прийняли участь у виставці під назвою Eurosatury-2022, представивши інноваційну розробку Xaver 1000. Пристрій доповнив лінійку See Through Walls ("спостереження через стіни"), але відрізняється від інших представників серії більшою ефективністю. Принцип, за яким діє інновація, знаходиться під суворим секретом, що цілком логічно: технологія орієнтована для використання військовими.

Що можна робити за допомогою Xaver 1000

Ним дуже легко користуватися, не складніше, ніж запускати ігрові автомати в казино. Головне призначення допомогти вивчити обстановку за стінами та іншими перешкодами, крызь які не можна бачити неозброєним оком. Завдяки технології можна:

  • проводити розвідувальні роботи;

  • виконувати пошукові та рятувальні місії;

  • розробляти стратегії бою, вивчаючи обстановку.

     

Розробники повідомляють, що Xaver 1000 працює на базі штучного інтелекту. Він легко знаходить живих істот за перешкодами, визначає їхню кількість, розташування, розміри. Для більш якісної візуалізації пристрій створює віртуальну модель простору або приміщення, розміщує в них цілі саме так, як вони розташовані за стіною, показує висоту та розмір кожної. За певних умов точність зображення настільки висока, що можна побачити чіткі силуети та окремі частини тіла.

 

Відстеження живих істот не залежить від їхньої активності, тому за перешкодою можна виявити як об’єкти, що рухаються, так і ті, що залишаються на місці. Наприклад, снайпера, який причаївся. Захист від тепловізійного спостереження також не впливає на виявлення цілі. Система дозволяє визначити позу людини та достатньо точно спрогнозувати наявність у неї тієї чи іншої зброї.

 

Xaver 1000 вміє бачити через стіни, виготовлені з найбільш поширених матеріалів, таких як бетон або камінь. Допустима товщина перешкод засекречена, тому не уточнюється. Отримана за допомогою  пристрою інформація виводиться на 10-дюймовий монітор. Для повноцінної роботи з технологією потрібне мінімальне навчання.

Сучасні прилади бачення крізь стіни

До появи Xaver 1000 вже існували прилади, що дозволяли бачити крізь стіни, хоча якість їх зображення значно нижче у порівнянні з картинкою та можливостями ізраїльської технології. Загалом бачення крізь перепони стало можливим завдяки графену, який справедливо називається матеріалом майбутнього.

 

Щоб пояснити роль графену, слід почати з так званого Т-випромінювання. Саме воно дозволяє побачити те, що відбувається під шкірою, пластиком, картоном, металом, бетоном та іншими непрозорими матеріалами. Але практичне застосування Т-променів досі було обмежено, адже для бачення скрізь перешкоду потрібна температура близько 269 оС, що створювало великі технічні труднощі.

 

Нещодавно питання було вирішено саме завдяки графену. Це зробили дослідники з Університету штату Меріленд. Як саме матеріал вирішує температурні складнощі, вчені обіцяють розповісти найближчим часом, однак кажуть, що використання Т-промінів тепер не буде проблемним.

 

Отже, майбутнє Т-променів вельми перспективне. Вони забезпечують бачення крізь більшість непрозорих матеріалів, легко та швидко дістаються до потрібного рівня. Випромінювання в рази безпечніше для біологічної тканини, ніж рентгенівські промені, тому може застосовуватися для візуалізації розподілу специфічних білків або води в тканинах, прихованих шарів металу в напівпровідниках тощо. Цілком ймовірно, що технологічні досягнення невдовзі зроблять бачення крізь стіни чимось не менш звичним, ніж розгляд віддалених об'єктів через бінокль.