М’ясна революція 2035 року. Навала фейкбургерів

Соя + пшениця + картопля + кокос + дріжджі + різновид гемоглобіну = м’ясо. Його продають вже у понад 1000 ресторанів у США. До 2035 року, за задумами розробників такого м’яса, все воно буде рослинним.

Розробник і виробник штучного м"яса — американська компанія Impossible Foods — за 6 років змогла 2 рази залучити фінансування, відмовити Google в поглинанні та побудувати 2 заводи, які найближчим часом мають вийти на виробництво понад 500 тонн м"яса на місяць. Втім, жодна корова при цьому не постраждала — компанія виробляє яловичину на рослинній основі, а смак "рослинних" бургерів вже став до вподоби споживачам.

Штучне м"ясо не потребує вбивства тварин...  

Бургер із справжньої яловичини коштує $5,99, а зі штучної — 9,99. Навіть якщо продукт ідентичний, то за що сплачувати більше? Якщо коротко, причини дві — етична та екологічна.

Умови утримання та забій худоби піддаються критиці багатьох людей, деякі відмовляються від споживання м"яса саме через етичні переконання. Але м"ясо для бургерів Impossible Foods отримане не з корів, його компоненти виробляють мікроорганізми — дріжджі. Якщо тебе турбує вбивство тварин, то за 4 додаткові долари цю проблему можна вирішити.

… і менше шкодить екології

Більш ніж 8% викидів парникових газів у США припадає на сільське господарство, і переважна частина — саме на скотарство. Споживачі, стурбовані змінами клімату, можуть заспокоїтися — Impossible Foods наголошує, що для виробництва їхнього бургера у порівнянні з "класичним" потрібно лише 5% землі, 25% води, а викиди парникових газів зменшуються у 8 разів.

Сьогодні м"ясник — завтра інженер-конструктор бургерів. Із чого складається штучне м"ясо?

М"ясо складається з багатьох хімічних речовин, і в Impossible Foods вважають, що головним інгрідієнтом, що надає йому смак, є компонент, який називається гем. Він є частиною білку, наприклад, гемоглобіну, який, у свою чергу, міститься в тканинах тварин. У рослинному світі також є білки з гемом, і компанія надає своїм бургерам смак за допомогою леггемоглобіну, який міститься, наприклад, у коренях сої.

Це компонент, що міститься в корінні рослин, але такий само червоний, як кров, бо також має в своєму складі залізо. Кілограм леггемоглобіну міститься в рослинній масі сої, зібраної з 0,4 гектара землі, а це дуже багато, тож виробник штучного м"яса отримує необхідну речовину за допомогою генномодифікованих дріжджів.

Годування "металевої корови": дріжджі отримують необхідні мінеральні речовини.

За словами дослідників Impossible Foods, гем на 99% обумовлює смак м"яса, але є ще запах. Відтворити запах смаженого м"яса допомагає комбінація наукових методів — мас-спектрометрії та газової хроматографії, а ще — носи експертів.    

Робота — мрія! Співробітник Impossible Foods шукає "той самий" запах справжнього м"яса.

Окрім смаку і запаху, необхідно надати бургеру відповідну консистенцію. Для цього також використовуються рослинні протеїни — форму надають протеїни пшениці, м"якість і здатність утримувати воду — картоплі, жирність — кокосу і, насамкінець, смак надає леггемоглобін.

Виробники 4 роки переконували державу, що таке м'ясо безпечне. І таки переконали

Створивши продукт, Impossible Foods надала в Управління продовольства та медикаментів США (FDA) дані щодо безпечності леггемоглобіну для людини, адже він є хімічно подібним до інших глобінів. Компанія зробила це задля прозрості, бо виробники харчових продуктів не зобов"язані надавати дані щодо нових інгредієнтів. Тести на токсичність — і експерти не виявили проблем, а ось FDA вирішило, що безпека продукту не доведена, так само, як його небезпека. Виробнику рослинного м"яса знадобилося 4 роки, щоб отримати від держави вирок — "до вас питань немає".



Одного погляду достатньо, щоб зрозуміти — це добре, а держагенції США на це знадобилося 4 роки.

Вдала комбінація протеїнів та інгредієнтів може стати вирішальною для повномасштабного використання штучного м"яса в харчуванні, адже засновник Impossible Foods стверджує, що вже може зробити рослинні продукти зі смаком свинини, риби та курки. В той час, коли захисники клімату і тварин надають виробникові "неможливого" м"яса субсидію, сплачуючи високу ціну, компанія починає експансію на масовий ринок — її лоукост-бургер зараз коштує 2 долари, а це вже близько до цін традиційних виробників. Місія компанії — повна заміна м"яса тварин на рослинне до 2035 року. Якщо це вдасться, нас очікує справжня революція в харчовій промисловості.

 

via

Хоча в Україні поки не виробляють штучного м"яса, але певні позитивні зміни у наші харчовій промисловості відбуваються. Зростає переробка молока. Після торговельної війни з РФ Україна виходить на нові ринки. А що ще відбувається у food industry, та яке місце посідає Україна на світових ринках? Детальніше — у нашому інфографічному довіднику Food Industry in Ukraine. Завантажуй його безкоштовно!

Автор довідника — контент-маркетингове агентство Top Lead за підтримки партнерів: American Chamber of Commerce in Ukraine, юридичної фірми AEQUO Law Firm та Райффайзен Банк Аваль. Інформаційний та аналітичний партнер — BusinessViews.