Чому і вчені, і Папа Римський радять менше користуватися смартфоном

Як зекономити до 18 000 доларів? Відмовитись від смартфона.

Під час своєї чергової недільної проповіді Папа Римський відзначив, що спілкування всередині сім'ї дуже важливе, але сьогодні більшість людей вибирають уткнутися в телефон під час родинного обіду. Схвильований цим явищем, він порадив усім постаратися це змінити.

 

Наукові дослідження підтверджують, що для хвилювань Папи дійсно є привід. У надзвичайних випадках сильної залежності від мобільного телефону люди переживають серйозні проблеми в особистому житті, на роботі та у спілкуванні з іншими людьми.

 

Якщо ми ще тебе не переконали, то ось деякі з причин відкласти телефон і пожити реальним життям.

Навіть без активного використання смартфона ми втрачаємо дуже багато живого спілкування

Проста наявність смартфона у багато разів скорочує кількість особистих зустрічей. Навіщо призначати зустріч, якщо все можна обговорити по скайпу? Навіщо дзвонити, якщо можна написати?

 

Смартфон працює як сильний відволікаючий чинник. Якщо під час розмови у нас горить екран телефону, ми не помічаємо тонкі натяки, вирази обличчя, зміни в тоні співбесідника, а також майже не підтримуємо зоровий контакт.

 

Зі смартфонами ми не отримали суперздатність робити одночасно безліч справ, а втратили можливість налагоджувати глибокі контакти з іншими людьми. 

Обережніше, стовп!

Смартфон відволікає нас не лише від живого спілкування з людьми. Він відволікає нас і від навколишнього світу. Згідно з новим дослідженням медичної школи з Нью-Джерси, саме після 2007 року (випуск першого iPhone) кількість травм голови та шиї через мобільні телефони сильно збільшилась.

Як заощадити $18 000 

Смартфон забирає не лише багато часу, але і купу грошей.

 

Дивіться, середня ціна за iPhone в Європі — $373, в середньому телефон виходить з ладу через 3 роки. Припустимо, ви купили свій перший iPhone у 18 років, а середня тривалість життя в Україні — 72 роки. Тобто ви купите приблизно 18 телефонів за своє життя, а це вже $6 714. Кожного місяця за мобільний зв'язок ми платимо близько 100 гривень ($4). Загалом витрачаємо ще $2 592 протягом життя. В середньому, у рік в Європі на додатки (реєстрація, завантаження, підписки, купівлі) люди витрачають $154, а за все життя — $8 318.

 

Ось і отримуємо $17 624.

 

І це лише з урахуванням нинішніх цін, адже вони зростають з кожним роком, і середніх витрат, які у деяких людей можуть бути значно більше.

 

Джерело: Flispy

 

Ми не пропонуємо вам зовсім відмовитися від мобільних телефонів. Але дуже радимо за можливості зменшити витрати, які стали такими звичними та "обов'язковими". Можна продати свій старий телефон, не купувати щороку новий чохол, а також вибрати тарифний план без мобільного інтернету, щоб поза домом користуватися лише Wi-Fi.

А якщо взагалі відмовитися від смартфона?

Ми надійно прив'язані до невеликого кавалка з металу, пластика і скла. Карти, соціальні мережі, пошта, фотоапарат, музика, крокомір, блокнот, прогноз погоди, кредитні картки, Google, Uber… Неможливо навіть уявити, скільки незручностей на нас чекає, якщо ми взагалі приберемо смартфони з нашого життя. Але є молоді люди, які змогли.

 

Американка Елана Мугдан — одна з тих, хто прийняв виклик. Вона мілленіал і це не перешкодило їй відмовитися від смартфона на рік. Більш того, вона і не планує до нього повертатися. Замість смартфона використовує старий мобільний з кнопками.

 

Після 8 місяців експерименту вона розповіла, що стала на 125% ефективнішою, налагодила режим сну і відчуває себе щасливішою. Елана згодна, що смартфони роблять наше життя набагато зручнішим, але вважає, що ми платимо за це дуже високу ціну.

 

Джерело: Market Watch