7 вражаючих можливостей офісів із власним інтелектом

Він знає, де ти живеш. Він знає, на якій машині ти приїдеш. Він знає, з ким ти зустрінешся сьогодні і навіть скільки цукру покласти до твоєї кави. Він — «розумний офіс». Перші з них уже запустили. Розповідаємо, що вони вміють та як працюють?

Ми уявляємо офіси просто як бетонні коробки зі столом і стільцем. Іноді ці коробки мають красивий дизайн. В них є кондиціонери, комп'ютери та інша техніка. Але в майбутньому нас чекає робоче приміщення, що вміє вгадувати бажання. "Розумний офіс" — це новий формат сучасних будівель, у якому автоматизовані всі процеси.

1. Доки ти збираєшся на роботу, офіс уже підшукує місце на парковці

Ранок починається з будильника на смартфоні. І для тебе, і для офісу. Він отримує сигнал і починає аналізувати твій розклад, шукати приміщення для конференції чи особистий робочий стіл, а також місце на парковці.

Коли ти підїжджатимеш, сканери та відеокамери поблизу будівлі зчитають номер авто, і ворота до гаражу відкриються автоматично. Навігатор проведе тебе до сьогоднішнього місця на парковці. Кожного дня воно різне, як і твій робочий стіл. Філософія "розумного офісу" — змінити тип мислення, щодня міняючи обстановку.

2. Мікроклімат підлаштовується під кожного працівника

Тисячі датчиків вмонтовані в стелю будівлі, щоб аналізувати навколишнє середовище. І на робочому місці ти самостійно його налаштовуєш: освітлення, вологість, температуру. Теплові та повітряні потоки регулюються так, щоб ти почувався, як на свіжому повітрі. При тому, що робочі місця розташовано за 7 метрів від вікон — щоб звуки з вулиці не відволікали, хоча в приміщенні й так гарна шумоізоляція.

3. Робиш вправи на велотренажері і одночасно заряджаєш смартфон

"Розумний офіс" використовує альтернативні джерела енергії. Навіть коли ти крутиш педалі в тренажерному залі, поверхом нижче за рахунок цього працює кондиціонер. Або чийсь гаджет заряджається через безпровідний зарядний пристрій, що їх виведено на кожен робочий стіл.

4. Основне джерело енергії для офісу — сонячні панелі

Вони розташовані на даху. Їх потужності вистачає і для будівлі, і для підзарядки електромобілів у гаражі.

В плані енергоефективності продумана кожна дрібничка. Датчики руху збирають інформацію про кількість працівників і на її основі регулюються витрати електроенергії. Коли йдеш коридором, то освітлення стає яскравішим тільки навколо тебе.

5. Офіс допомагає зробити покупки

Іноді на роботі потрібно затриматись, і ти не встигаєш впоратись з усіма вечірніми справами: приміром, сходити в магазин. Тоді замовляй покупки через смартфон, що є ключем до всіх сервісів "розумного офісу". Ввечері, спускаючись до підземного паркінгу, ти забереш свіжі продукти в спеціальному приміщенні і відразу рушиш додому.

6. Охоронців і прибиральників замінили роботи

Після того, як останній працівник лишає офіс, життя у ньому не завмирає повністю. Маленький робот із вбудованою камерою та інфрачервоним випромінючем патрулює будівлю. А роботи-прибиральники чистять підлогу та інші поверхні.

7. Будівля розбирається, як конструктор

Завдяки смарт-технологями "розумний офіс" на 70% економічніший за своїх попередників-коробок. Розробники вважають, його будівництво окупається за 10–15 років. Більше того, у майбутньому вони зекономлять на зміні його дизайну — приміщення будують із матеріалів, що придатні для повторного використання. Тобто фасад будівлі через 20–30 років легко зняти на реконструкцію і потім встановити знову.

Футурологи прогнозують, що до кінця нашого сторіччя всі офіси стануть "розумними". Вже чекаємо, коли кавоварка пам'ятатиме, що нам подобається, і пропонуватиме персональний варіант кави. А поки що радіємо, коли в тридцятиградусну спеку справно працює кондиціонер. І пульт до нього теж.