8+ сервісів таксі, які будуть тебе катати навіть на карантині

Зібрали найзручніші, найсучасніші сервіси таксі, які піклуються про твою мобільність навіть в карантин.

Уявімо ситуацію. Тобі потрібно терміново дістатися в інший кінець міста, але при цьому ні метро, ні громадський транспорт не працює. На машину ти ще не назбирав або вона зламалася, а твій улюблений велосипед… ну, велосипед — не варіант.  Що будеш робити? Очевидна відповідь — викликати таксі. Який сервіс таксі обрати щоб і зручно, і недорого, і не підхопити вірус? 

 

Disclaimer: це не огляд і не порівняння сервісів. 

Uber

Неочікувано, чи не так? Uber зайшов в Україну в далекому 2016. І це стало знаковою подією, яка докорінно змінила ринок таксі: служби почали створювати user-friendly застосунки, розвивати сервіс, способи оплати і т. ін. Почалася запекла конкуренція — і все це через Uber. Адже він того вартий. 

 

Де працює

Дніпро, Харків, Київ, Львів, Одеса, Вінниця, Запоріжжя. 

 

Чи є застосунок

А то! З цієї штуки почалася справжня лихоманка на українському ринку мобільного таксі. Який сервіс не візьми, у кожного інтерфейс схожий на Uber. Застосунок Uber став еталоном зручності. 

Рейтинг в Google Play: 4,0. В App Store: 4,7

 

Які є класи автомобілів

В Uber власна класифікація авто. UberX, Select — це умовні економ та стандарт, Green — це електрокари для еко-небайдужих, Black — це преміум, Van — мікроавтобус.   

 

Особливості

Мабуть, фішкою Uber у 2020 є заходи безпеки. Коли сідаєш в машину, ти почуваєшся в безпеці, адже ти знаєш рейтинг водія, його відзнаки, відгуки про нього тощо. Під час поїздки можеш поділитися деталями свого маршруту з близькими. Ти впевнений, що водій не виснажений після нічної зміни, адже в сервісі є обмеження на кількість годин роботи. Тобто ти володієш всією необхідною інформацією — і це круто.  

 

Як Uber гарантує безпеку 

 

Боротьба з коронавірусом

Компанія піклується про водіїв: фінансово допомагає тим, кому діагностували COVID-19, а також забезпечує їх засобами дезінфекції. Також компанія співпрацює з органами охорони здоров'я, наприклад, надає безкоштовні поїздки лікарям

 

Uklon

Uklon — це дідусь українського ринку мобільного таксі. Компанія обслуговувала клієнтів через застосунок за декілька років до приходу Uber в Україну. Тому наразі цей сервіс мобільного таксі найбільш розповсюджений в Україні. 

 

Де працює 

Лідер за кількістю міст у нашій добірці. Uklon можна викликати в Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі, Львові, Запоріжжі, Вінниці, Сумах, Полтаві, Івано-Франківську, Кривому Розі, Миколаєві, Білій Церкві, Маріуполі, Чернігові, Херсоні.

 

Чи є застосунок 

Звісно. 

Рейтинг в Google Play: 4,7. В App Store: 4,8

 

Застосунок Uklon у 2012 і 2019. Повну трансформацію можна подивитися за посиланням

 

Які є класи автомобілів

На будь-які забаганки: стандарт, комфорт, універсал, бізнес, і, звичайно, мікроавтобус. 

 

Особливості

Застосунок Uklon дозволяє доволі гнучко налаштувати поїздку. Можна встановити власну ціну, без проблем перевозити домашніх улюбленців, замовити автомобіль з водієм, який не курить або говорить англійською. Ба більше, якщо ти втомився від балакучих таксистів, можеш замовити тишу в салоні. А ще ти можеш замовити поїздку своїм близьким та знайомим. До того ж, кожна поїздка застрахована на суму до 1 млн грн. 

 

Боротьба з коронавірусом

Uklon почав безкоштовно возити медиків в усіх містах, де доступний сервіс. Окрім цього, компанія запустила послугу доставки — можна через водія надіслати будь-що до 20 кг. 

 

Bolt

Так-так, майже всі вже встигли пожартувати над цією назвою. Bolt — це естонський сервіс мобільного таксі, який раніше називався Taxify. Компанія змогла закріпитися на українському ринку лише у 2018.  

 

Де працює

Дніпро, Харків, Київ, Львів, Одеса, Запоріжжя.

 

Чи є застосунок

Так. 

Рейтинг в Google Play: 4,4. В App Store: 4,9. 

 

Які є класи автомобілів 

Стандарт, комфорт, бізнес, еко.

 

Особливості

Особливістю Bolt можна назвати конкурентну вартість поїздок. Зазвичай вони трохи дешевші, ніж у конкурентів. За функціоналом сервіс мало чим відрізняється від Uber, чи Uklon.

 

Інтерфейс — ок 

 

Боротьба з коронавірусом

Компанія безкоштовно дезінфікує авто своїх водіїв, а також роздає їм санітайзери. До того ж, в застосунку з'явилася додаткова категорія автомобілів — Isolated. Це тачки, оснащені перегородками між водієм і пасажиром.  

 

OnTaxi 

Сервіс OnTaxi працює з 2016. В 2019 компанія поділилася цікавими ачівками (досягненнями) пасажирів та водіїв. OnTaxi має лояльних користувачів та постійно розширюється.

 

Досягнення пасажирів (зліва) та водіїв (справа) 

 

Де працює 

Київ, Одеса, Харків, Дніпро, Запоріжжя, Вінниця, Суми, Житомир, Полтава, Черкаси — загалом 10 міст. 

 

Чи є застосунок

Звичайно є! І він не гірше, ніж у інших сервісів. 

Рейтинг в Google Play: 4,8. В App Store: 4,7

 

Які є класи автомобілів

Економ, стандарт, комфорт, універсал і мікроавтобус. До того ж, в деяких випадках при замовленні класу економ може приїхати автомобіль підвищеного класу. 

 

Особливості

OnTaxi є чим приємно здивувати. Наприклад, кешбеком 5% на бонусний рахунок за поїздки класом стандарт і вище чи зручним налаштуванням маршруту на декілька адрес. Також компанія може запропонувати поїздки між містами. 

 

Боротьба з коронавірусом 

OnTaxi надає безкоштовні поїздки лікарям, наразі тільки в Харкові. 

 

Експрес Таксі 

Ти, мабуть, постійно помічаєш ці брендовані жовто-чорними наліпками та шашечками тачки в столиці. На Привокзальній площі, в аеропорті, біля Хрещатика — вони усюди. Ми теж їх бачимо. Тому нам стало цікаво, що ж це за сервіс такий. Виявилося, що це класична служба таксі, яка існує с 1999. 

 

Знайомо виглядає, чи не так? 

 

Де працює 

Київ, Львів.

 

Чи є застосунок

Є, але, за оцінками користувачів, застосунок Експрес Таксі — це його слабка сторона.  

Рейтинг в Google Play: 3,3. В App Store: 2,6

 

Які є класи автомобілів

Тут все як треба — залізний кінь на будь-який смак: економ, стандарт, комфорт, бізнес, преміум-клас. А якщо ти в компанії, то можна замовити мікроавтобус.

 

Особливості

Нехай оцінка застосунку тебе не бентежить. Запевняємо, Експрес Таксі має приємні фішечки. Наприклад, послуга зустріч в аеропорту, з табличкою — не кожен сервіс може собі таке дозволити. А ще є послуга таксі "інкогніто" — без шашечки, якщо тобі потрібно справити правильне враження. 

 

Боротьба з коронавірусом 

Нам нічого невідомо про політику компанії у боротьбі з короновірусом.

White cab

Каємося, White cab у добірці, бо це "Вайт кеб" — звучить круто і солідно, майже як Black cab в Лондоні, тільки білий і в Києві. Проте коли ми почали розбиратися, виявилося, що солідність не тільки в назві, а й в сервісі.  

 

Поглянь на це, гарно, еге ж?   

 

Де працює 

Тільки Київ, і цей факт ріднить White cab з Black cab ще більше. 

 

Чи є застосунок

Він ще не готовий, але розробка триває навіть під час карантину. 

 

Які є класи автомобілів

Тільки комфорт клас. Тільки Volkswagen Polo і Hyundai Accent віком до 3 років.

 

Особливості

Якщо в інших сервісів дитячі крісла та пустий багажник — це додаткова, платна послуга, кожна машина White cab укомплектована одним бустером — це різновид дитячого утримуючого пристрою, а всі багажники — пусті, чисті, готові до твоїх речей. Ніяких доплат та спеціальних тарифів. 

 

Боротьба з коронавірусом

В кожному автомобілі зони загального користування, паски безпеки, ручки дверей, крісла тощо дезінфікуються, а салон регулярно провітрюється. Також компанія відстежує стан здоров’я водіїв.

 

Таксі Bond

Одеський сервіс таксі, який працює з 2013 року. 

 

Де працює

Київ, Одеса, Чорноморськ

 

Чи є застосунок

Є, і він працює добре. 

Рейтинг в Google Play: 4,3. В App Store: 4,8

 

Які є класи автомобілів

Вибір скромний: стандарт, бізнес, універсал. Можна замовити мінівен. 

 

Особливості

За функціоналом це типовий сервіс мобільного таксі. Проте є і власні фішечки. Наприклад, послуга "радіо", круто, що твій плейліст гарантується компанією. Також кожен клієнт сервісу має власний рахунок, який можна поповнювати в терміналі або на сайті. Тобто якщо ти не маєш при собі готівки або карти, можеш розрахуватися таким чином. . 

 

Боротьба з коронавірусом 

Компанія забороняє водіям з симптомами ГРВІ працювати. Щоб це контролювати, вона радить клієнтам повідомляти про водіїв з симптомами, щоб заблокувати їх.

 

HOPIN

HOPIN — це словацький сервіс, який прийшов в Україну у 2016. І він дійсно має цікаві відмінності від попередніх сервісів. 

 

HOPIN має непоганий досвід

 

Де працює 

Київ, Чернігів, Львів.  

 

Чи є застосунок

Так, є. Він доволі функціональний.

Рейтинг в Google Play: 4,6. В App Store: 4,9

 

Які є класи автомобілів 

Є звичайні авто, а є авто класу Limо — це як преміум. 

 

Особливості

Отже, про відмінності. Ти сам обираєш авто. Тобто перед замовленням поїздки ти бачиш усю необхідну інформацію про вільні автомобілі поруч: марку, номер, фото тощо. Водія можна лайкнути — додати його у список улюблених. І він буде отримувати твої замовлення в першу чергу. А ще HOPIN не використовує коефіцієнти для розрахунку ціни.

 

Боротьба з коронавірусом 

Водії забезпечені засобами індивідуального захисту. А кожна машина регулярно провітрюється. Також компанія радить клієнтам сідати на заднє сидіння та оплачувати поїздки карткою. 

 

Локальні сервіси таксі 

Звичайно, не тільки Уберами та Болтами живемо. Чимало служб таксує в містах та містечках України. Ми вирішили не оминати їх увагою.

 

Де працює

У твоєму рідному місті. 

 

Чи є застосунок

Складно сказати. В більшості випадків замість застосунку працює система сарафанного радіо або ОБС (одна баба сказала). 

 

Які є класи автомобілів

З особистого досвіду можемо виділити два класи — "ну такое, дай Боже доїхати" і "ти ба яка охайна тачка, і пахне приємно в салоні".  

 

Особливості

Викладемо їх у порадах. Готуй дрібний кеш заздалегідь. Обговорюй ціну, коли сідаєш в машину, щоб уникнути сюрпризів — хоча ми впевнені, що більшість таксистів добросовісні. Будь готовий підтримати бесіду, або демонстративно сядь на заднє сидіння — послугу "тиша в салоні" потрібно замовляти голосно. Якщо сподобалася поїздка порадь водія знайомим — ОБС, пам'ятаєш?  

 

Боротьба з коронавірусом 

Ми не знаємо напевно, але хочемо вірити, що сервіси таксі в рідних містах та містечках докладають зусиль, щоб поїздки були безпечними та здоровими.

 

Таксі у 2020 році — не те ж саме, що у 2010. Звичайно, машини та люди-водії залишились (хоча не факт, що надовго), але між ними є одна суттєва різниця: тепер таксі можна викликати у мобільному додатку, а раніше потрібно було телефонувати. І ця невелика на перший погляд зміна насправді значить дуже багато. Вона показує, що в Україні ще одна галузь стала частиною цифрової економіки. Ми підготували спецпроект про цифрову економіку, в якому пояснили її просто та з інфографікою. Клікай на банер нижче та завантажуй його!

Информаційні партнери — BusinessViews та Асоціація IT Ukraine.