6 звичок, що зроблять тебе більше продуктивним

Як скоротити свій робочий час з 80 до 40 годин на тиждень і виконувати при цьому значно більше роботи.

1. Працюй лише у встановлений час

У 1926 році промисловець та засновник компанії Ford Motor Генрі Форд скоротив робочий час своїх співробітників з 10 до 8 годин, а робочий тиждень з 6 до 5 днів. В результаті продуктивність праці зросла.

Вже давно доведений факт, що чим більше ти працюєш, тим менш ефективним і продуктивним стаєш, як на короткий, так і на довгий період.

Розрахунок втрати продуктивності внаслідок понаднормової праці. Джерело: Fact or Fiction

У інших дослідження виявили, що втрата лише однієї години сну на тиждень впливає на організм, як алкоголь. Якщо прийти на роботу п’яним, то тебе звільнять, а от після безсонної ночі — навряд. Але від перевтоми ти будеш погано почуватись і так само поганим буде твій настрій. Негативний настрій часто супроводжується зниженням готовності думати та активно діяти, контролювати імпульси, співпереживати іншим та загалом використовувати емоційний інтелект.

Звичайно, дотримуватись цього правила виходить не завжди: бувають раптові термінові завдання або проблемні клієнти. Тоді це правило можна порушувати. Такі проблеми не страшні для загальної продуктивності, бо з часом минають. 

Цікаво що:

  • Леонардо да Вінчі усе життя лягав спати двічі на день і менше спав вночі.

  • Томас Едісон так само любив поспати в обід.

  • Французький імператор Наполеон дрімав серед дня.

  • Президент Джон Кеннеді обідав у ліжку, а потім вкладався поспати.

  • Мільярдер Джон Рокфеллер кожен день дрімав у своєму кабінеті.

  • Щодня після обіду вкладався спати і Вінстон Черчилль, який вважав, що це допомагає йому робити вдвічі більше справ.

  • Президент Ліндон Джонсон лягав спати о 15:30, щоб розбити свій робочий день на дві зміни.

2. Навчись казати "ні"

Згідно з принципом Парето, 20% зусиль дають 80% результатів, але 20% результатів поглинають 80% зусиль. Тому перестань говорити "так" задачам, які мало або взагалі не дають результату.

"Різниця між успішними та дуже успішними людьми полягає в тому, що дуже успішні люди говорять "ні" майже усім", — стверджує американський інвестор та підприємець Ворен Бафіт.

Більшість з нас говорить "так" колегам у відповідь на їхнє прохання частіше, ніж варто. Це відбувається з різних причин: через почуття провини, або тому, що це значно простіше, ніж відмовити.

У 2012 році дослідники розділили 120 студентів на дві групи. Одна група мала використовувати фразу "я не можу" при формулюванні своїх рішень, в той час як інша група мала говорити "я не...". Студенти, які сказали "Я не можу з’їсти", їли шоколадну цукерку у 61% випадків, а інша група, яка говорила "Я не їм", їла солодке лише у 36% випадків.

Наступного разу, коли тобі потрібно уникнути згоди, скажи "я не буду", щоб привчити себе відмовлятись від справ, які не варті твого часу.

Ще один спосіб уникнути некорисних дій, це правило 20 секунд. Наприклад, якщо ти хочеш позбутися залежності від соцмереж, видали додатки з телефону. Це змусить витрачати додаткових 20 секунд, щоб знайти ноутбук або отримати доступ до сторінки.

3. Делегуй роботу іншим 

Якщо є така можливість, частину роботи потрібно делегувати іншим. Це не просто твоя примха як керівника, а необхідність: жодна людина не може робити все самостійно і одночасно. Начальники та підлеглі існують саме тому, що віддавати частину завдань іншим та контролювати їхній результат ефективніше, ніж робити всю роботу самостійно. Тому розподіли роботу у команді, а сам сконцентруйся на найбільш важливих завданнях.

4. Перестань бути перфекціоністом

Проблеми, які провокує перфекціонізм:

  • Перфекціоніст витрачає на завдання більше часу, ніж потрібно.

  • Така людина відтерміновує неприємні завдання і чекає ідеального моменту. В бізнесі, якщо настав ідеальний момент, значить, ти вже запізнився.

  • Перфекціоністи витрачають багато часу на деталі й згодом гублять загальну картину.

5. Почни автоматизувати задачі

Зазвичай люди роблять справи вручну, тому що це, на перший погляд, легко. Наприклад, тобі потрібно за день опрацювати 30 зображень. Таку роботу виконати буде не складно. А якщо у тебе 30 тисяч фотографій та відео з п'яти різних платформ, тоді знадобиться хороше програмне забезпечення для управління інформацією. 

Є достатньо різних інструментів для автоматизації буквально всього: документообігу, контролю робочого часу, планування, бухобліку, запуску реклами в соцмережах та інших профільних завдань. Багато з них безкоштовні. Вони, можливо, будуть неідеальними, але для початку згодяться. Просто погугли, автоматизують вже давно і буквально все, що можна автоматизувати, і ти точно підбереш собі якийсь додаток.

6. Виділи час, щоб взагалі нічого не робити

Ми часто не усвідомлюємо, що надто сконцентровані на чомусь, і таким чином ніби "закриваємось у коробці".  Тому важливо іноді виходити з роботи та проводити час на самоті. Вчені дійшли висновку, що це допомагає бути більш співчутливим, а учням — покращити свій настрій та оцінки у школі.

Неможливо стати більш продуктивним одразу. Всі перераховані вище рекомендації — це своєрідні звички, які тобі потрібно ввести у свій робочий день та повторювати протягом певного періоду. Є думка, що звичка формується за три тижні, тож спробуй поступово використовувати хоча б одну з шести порад і проаналізувати, як змінилася твоя продуктивність. Згодом можна використати ще кілька. Не переймайся, якщо не все вдасться або якась зі звичок тобі не підійде. Зрештою, це лише поради, а не обов’язковий до виконання план дій.

via