42 фото бункерів мільярдерів, в яких вони сподіваються пережити кінець світу

Де бізнесмени Кремнієвої долини, фінансисти Нью-Йоркської біржі та політики з усього світу збираються ховатися від глобальних катаклізмів? Добірка фото неприступних та розкішних сховищ для людей, які вважають себе елітою.

Кліматичні зміни все частіше провокують екстремальну спеку, паводки та урагани стають все частішими. Північна Корея погрожує світу ядерною війною. Це змушує заможних людей усього світу шукати варіанти порятунку від зіткнення з ядерною ракетою чи стихійним лихом.

Будувати "бункер мільярдерів" з нуля не потрібно. Попит 1% населення, так званої еліти, готові задовольнити декілька компаній. Такі укриття не лише захистять від бомб і катастрофічних погодних явищ, а й забезпечать розкішними зручностями.

Підземний притулок Europa One у Німеччині вартістю у 2,5 млн доларів

Підземний комплекс Europa One — це укриття, створене каліфорнійською компанією Vivos Groupe і розташоване під 400-метровою горою в селі Ротенштайн, Німеччина.

Раніше в укритті зберігали радянську військову техніку в часи холодної війни.

Разом з покупкою бункера мешканцям надають штатний персонал і службу безпеки.

Згідно з проєктом, об’єкт має витримати ядерні вибухи близького радіусу дії, авіакатастрофи, землетруси, паводки або воєнні атаки.

Житлові приміщення укриття мають два поверхи. На нижньому рівні є кілька спалень, більярдний стіл та кінотеатр.

Для кожної родини відведено 232 квадратні метри, але можна розширити свою резиденцію до 465 квадратних метрів.

Наприклад, цей домашній кінотеатр може вмістити родину з п’яти осіб.

Крім звичних спалень та кухонь, у бункері є паб, де можна випити, поки триватиме кінець світу.

Для тих, кому необхідно помолитися за решту людства, в укритті є каплиця.

Компанія, яка розробила укриття, припускає, що під час апокаліпсису клієнти прибудуть до Німеччини на машині чи літаку. Далі Vivos вертольотами доправить їх до своїх укриттів.

Повна підземна структура простягається на 2,1 гектара.

В наявності лише 34 житлових приміщення, тому простір обмежений.Але більшості людей висока ціна не дозволить таку покупку. Приватні апартаменти коштують від 2,5 млн доларів, а повністю мебльовані, напівприватні — від 40 тисяч доларів на людину.

Бункер xPoint у Південній Дакоті за ціною від 35 тисяч доларів

Якщо в Europa One мільярдерам місця не знайшлося, то пошукати розкішний притулок можна в американському xPoint, розмір якого — майже 60 квадратних кілометрів. xPoint спочатку був побудований армійськими інженерами.

Розміщення поблизу Блек-Хіллс у штаті Південна Дакота робить бункер відносно захищеним від паводків та ядерних ударів.

Це укриття має власні електричну та водну системи, тому мешканці можуть прожити в xPoint не менше за рік і не виходити на вулицю.

Весь комплекс складається з 575 бункерів, в кожному з яких можуть розміститися 10-24 людини.

Кожен бункер складає близько 200 квадратних метрів.

Вартість такого укриття починається з 35 тисяч доларів, але мешканці повинні сплачувати ще тисячу доларів за кожен рік оренди.

"Чотиризірковий готель-укриття" в Індіані

У компанії Vivos, яка володіє xPoint, є ще один притулок на 80 людей в Індіані. Його порівнюють з дуже комфортним 4-зірковим готелем.

Висота стелі у вітальні — майже 4 метри.

Мешканці не повинні приносити з собою нічого, окрім одягу та ліків.

Vivos пропонує клієнтам відпочинок, послуги пральні, їжу, туалетні аксесуари та постільну білизну.

Є навіть тренажери та місце для тварин.

Компанія стверджує, що бункер захищений від цунамі, землетрусів та ядерних атак.

За словами Vivos, цікавість до її бункерів за кілька останніх років зросла і вільних місць залишилося мало.

Серед тих, хто цікавиться бункерами, не тільки елітний 1% населення землі, а й звичайні добре освічені люди, які непогано розуміють поточні світові події.

"Справжній релакс для найбагатших" від Survival Condo вартістю в 3 млн доларів

Проєкт Survival Condo обслуговує виключно багатіїв. 15-поверхова споруда компанії, побудована з колишньої ракетної шахти, коштувала 20 мільйонів доларів.

Генеральний директор компанії Ларі Хол в інтерв’ю виданню New Yorker заявив, що його об’єкт — "справжнє розслаблення для найбагатших".

У комплексі можуть розміститися лише 12 сімей або 75 людей.

Об’єкт розташований на півночі від Вічіта, штат Канзас, але його точне місцеположення секретне.

Один блок відносно невеликий — 170 квадратних метрів.

Минулого року житловий блок оцінювали в 3 мільйони доларів кожен. Компанія також продає напівповерхові блоки за 1,5 мільйона доларів.

Всі поверхи з’єднані швидкісним ліфтом.

Домовласники можуть виходити на вулицю. В укритті є вантажівка в стилі команди SWAT, щоб забрати їх в радіусі 600 кілометрів.


У кризові періоди мешканцям доведеться отримувати дозвіл від ради директорів компанії, перед тим як покинути приміщення.

Але всередині умови більш ніж комфортні. В об’єкті є тренажерний зал, ігровий центр, парк для собак, шкільний клас та 20-метровий басейн.

Є навіть стіна для скелелазіння.


Словосполучення "судний день" ще ніколи не звучало так розкішно. Заможні люди з усього світу вже вкладають гроші в недешеві укриття, щоб там перечекати загрози. А людям без статусу мільйонера лишається тільки чекати будівництва більш бюджетних укриттів.

via