Графік дня: скільки заплатять київські батьки, якщо їхні діти прогуляють школу

Один факт про освіту, який потрібно знати кожному, навіть якщо у нього немає дітей: 1 день відсутності дитини у школі коштує 400 гривень. 1 тиждень — 2 000. Це кошти з наших податків.

Видатки на освіту — третина всіх видатків бюджету Києва

Київрада ухвалила бюджет міста на 2019 рік. Третина видатків бюджету припадає на освіту — майже 18 мільярдів гривень.  

 

видатки на освіту

1 день пропуску школи коштує 400 гривень. 1 місяць — 8 000 гривень

У Києві майже 287 тисяч школярів. Кожен відвідує приблизно 1 100 уроків протягом року. На один урок Київ витрачає 57 гривень. Якщо знати ці цифри, можна порахувати, скільки коштує 1 день навчання одного учня. І, відповідно, скільки коштів витрачено дарма, якщо учень прогуляв школу.

 

скільки коштують прогули

 

1 день пропуску школи коштує 400 гривень. За ці кошти можна придбати 50 поїздок у київській підземці.

1 тиждень коштує 2 000 гривень. За цю суму можна купити шкільну форму.

1 місяць прогулів — 8 000 гривень. Це поширена місячна зарплата для багатьох спеціальностей, також за ці кошти можна придбати не дуже потужний ноутбук.

 

Ми не хочемо виступати у якості вчителів, які і так лають школярів за прогули, і, тим паче, брати на себе функцію батьків. Просто хочемо звернути увагу на факт, про який не думають ані школярі, коли йдуть деінде замість школи, ані батьки, навіть коли обурюються прогулами: прогули коштують дорого. Освіта не буває безкоштовною і ніколи не буде такою, навіть якщо президентом стане людина, яке це обіцяє. Кожна людина фінансує освіту з власних податків, причому навіть та, у якої в сім"ї немає школярів чи студентів.



У більш багатих країнах підходи до освіти суттєво відрізняються від українських. По-перше, тамтешні вчителі та професори знають свою справу, а університети є справжніми науковими центрами, де студенти ведуть розробки.

По-друге, там змалку вчать не списувати, не плагіатити та навчають навичкам, які знадобляться у житті: критично мислити та вміти відстоювати свою думку. А китайці взагалі вчаться як навіжені і фанатично готуються до екзаменів.

І, звичайно, там інакше ставляться до прогулів. Бо всі розуміють, що майбутнє залежить від освіти. А також вміють рахувати гроші.

Додаткові 8 000 гривень ще нікому не завадили, правда?

via



Податки — насправді не нудна, а дуже цікава тема, якщо її правильно пояснити. І важлива для кожного, бо у держави немає власних грошей, всі гроші, якими розпоряджаються чиновники, вони отримують з твоїх податків. Тому знати хоча б основи того, як працює податкова система, має кожен українець. Щоб зробити податки цікавими, ми готуємо інфографічний довідник про них. Залиш заявку, і ми напишемо тобі на пошту, коли він вийде (вже у грудні!).