Найстаріші компанії у кожній країні, які працюють досі

Близько 50% нових компаній закриваються в перші п'ять років, але є ті, що існують більш ніж 1000 років. Бізнес-рекордсмен є і в Україні.

 

На цій карті країни пофарбовані в різні кольори залежно від галузі найстарішої компанії. Жовтий — сировина, червоний — виробництво, блакитний — послуги та збут товару, зелений — знання та інформація.

 

Щоб відкрити карту у повному розмірі, клікни на неї

Найстаріша компанія світу була створена в Японії. Їй 1442 роки

Наприкінці 6 століття буддизм лише набирав популярності в Японії, і ніхто й гадки не мав, як будувати храми. Для спорудження першого державного храму був запрошений корейський фахівець Сигеміцу Конго. Йому здалося перспективним продовжувати, й сім'я Конго залишилася в Японії та заснувала в 578 році будівельну компанію "Конго Гумі".

 

У 2004 році будівництво храмів складало 80% прибутку компанії, а це $60 млн. До 2006 року "Конго Гумі" залишалася родинним бізнесом, а після, через зростання боргів, власники були змушені продати її великій будівельній корпорації.

53% найстаріших компаній, які працюють досі, створено в Японії

Більшість зі старих японських компаній впродовж десятків поколінь працювали у форматі родинного бізнесу. Навіть коли не було спадкоємця, керівник компанії просто усиновлював когось іншого. Причому часто це відбувалося, коли прийомна дитина була вже в дорослому віці — у 25-30 років. Якщо усиновлений не справлявся зі своїми обов'язками, то його могли позбавити спадку та усиновити когось іще.

 

Крім цього, на таке довголіття японських компаній вплинули ізоляція Японії та висока тривалість життя японців.

Найстаріша компанія в США — ферма англійця

У 1632 році англієць Джон Таттл заснував найстарішу компанію США. Він отримав грант від Короля Чарльза I на невеликий шматочок землі в Новому Світі й поїхав відкривати свою компанію — ферму Tuttle Farm, яка проіснувала у форматі родинного бізнесу понад 380 років. Проте, через відсутність інтересу до ведення фермерського господарства у молодих спадкоємців, ферму продали у 2010 році.

У Сполученому Королівстві вже у 886 році було відкрито державне виробництво монет

Тоді як багато старих компаній виросли з родинного бізнесу, наприкінці 9 століття в Сполученому Королівстві вже відкрилася державна корпорація Royal Mint. Вона була створена для виробництва монет, які могли б використовуватися як національна валюта.

 

Дотепер Royal Mint виробляє фунти, але зараз її вже можна відвідати як музей й дізнатися, як мінялися технології протягом одинадцяти століть та як монети виробляють зараз.

В Україні по цей час працює солеварня 13 століття

Дрогобицька солеварня була побудована у 1250 році. Раніше вона випускала по 400 тонн солі на день та продавала її ледь не по всій Європі. Зараз випускає лише 400 кілограмів. Солеварня дотепер знаходиться в первозданному стані, але зараз вона вже більш схожа на музей, ніж на завод.

Сіль в шахті добувається так само, як і 800 років тому

1. Виробництво солі починається з викачування розсолу, який знаходиться на дні підземелля. В одному літрі викачаної води — 300 грамів солі.

 

Джерело: hromadske

 

2. Із шахти соляний розсіл потрапляє у дерев'яні конструкції. Він відстоюється у гігантських ваннах, щоб глина та пісок осіли на дно.

 

 

3. Чистий розсіл виварюють при 106 градусах.

 

 

4. Після варіння соль сушать і фасують