Інфографіка: Український експорт до Росії

Більшість товарів нашого експорту переорієнтувалися на нові ринки. Що залишилось — продаємо в Росію.

За останні 5 років товарообіг України з Росією знизився в 5 разів

Його скороченню посприяло введення взаємного товарного ембарго з 1 січня 2016 року, яким було заборонено постачання багатьох продовольчих товарів. Їх виробники або переорієнтувались на інші ринки, або знайшли обхідний шлях у вигляді експорту через Білорусь.

Більшу частину українського експорту до Росії становить продукція машинобудування

Продати наші двигуни до ЄС майже нереально з ряду причин: висока конкуренція, невідповідність стандартам, відсутність квот. Проте в Росію експорт навіть цих товарів, а також сировини, стабільно знижується останні 3 роки.

 

Дивитися інфографіку в повному розмірі

Експорт до Росії

Обсяг торговельних відносин останні 4 роки знижується, але повністю звести його до нуля поки що неможливо — це буде мати тяжкі наслідки для економіки держави, аже багато з сировини ми отримуємо тільки з РФ, наприклад ядерне паливо. 

 

Товарні відносини з Росією — лише малесенький шматочок величезного пирога під назвою "міжнародна торгівля". Якщо ти першим хочеш отримати його весь — залишай свій email на сторінці проекту і, як тільки він вийде, ми вишлемо тобі простий та цікавий інфографічний довідник про експорт України у 2016 році.